Zasady wypożyczeń i operacje dostępne po zalogowaniu

W każdym dziale i filii czytelnik może wypożyczyć 5 pozycji

Książki czekają na odbiór przez 10 dni. Po tym okresie rezerwacje są kasowane.

BLOKADA KONTA
Każde naruszenie zasad regulaminu, np.:

• przekroczenie daty ważności karty czytelnika (karta jest ważna do 31 grudnia danego roku i po tym terminie należy ją aktywować – osobiście lub telefonicznie).
  • przetrzymanie wypożyczonych książek
  • przekroczenie liczby wypożyczonych książek

powoduje blokadę konta i możliwości zamawiania/rezerwowania/prolongowania książek przez Internet.

DOSTĘPNE OPERACJE (po zalogowaniu):

• Książki dostępne – WYPOŻYCZAMY
  • Książki wypożyczone – ZAPISUJEMY SIĘ
  • ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE MIĘDZYBIBLIOTECZNE – z zamówionych książek można korzystać wyłącznie na miejscu w Czytelni Naukowej przy ul. Krakowskiej 4. Czytelnik pokrywa koszt przesyłki – 13 zł. Realizujemy tylko zamówienia na książki niedostępne w Tarnowie.
  • ZAPROPONUJ ZAKUP BIBLIOTEKARZOWI – można zgłosić maksymalnie 3 książki.

ZAKŁADKI NA KONCIE CZYTELNIKA:

• WYPOŻYCZONE – wypożyczoną książkę można dwukrotnie prolongować (funkcja jest aktywna 7 dni przed upływem terminu zwrotu). Każda prolongata wyświetla się jako zwrot i wypożyczenie. Nie można prolongować książek, na które są złożone zamówienia.
  • OCZEKUJĄCE – wszystkie książki, na które złożyliśmy zamówienie. Można ją odebrać dopiero po zmianie statusu  z ANULUJ / REZYGNUJ na DO ODBIORU
  • ZWRÓCONE – historia wypożyczeń
  • ROZLICZENIA – dokonane wpłaty
  • ZAPYTANIA – zapisane wyszukiwania

Prosimy przestrzegać terminowego zwracania książek.

Za przetrzymania naliczane są regulaminowe kary.

Dziewczynka w kapeluszu i z plecakiem w letniej scenerii

Majówka w Bibliotece

2 maja (czwartek) Biblioteka będzie czynna do godz. 15:00 4 maja (sobota) Biblioteka będzie otwarta…