Popiersie Adama Mickiewicza

Zakończenie konkursu

Uroczyste zakończenie Małopolskiego Konkursu Czytelniczego “Czytam, znam, rozumiem”.

Akademia Nauk Stosowanych, ul. Mickiewicza 8 (budynek G, sala 012), 19 kwietnia 2023 r., godz. 13:00

Na konkurs, który cieszy się coraz większą popularnością, wpłynęło 602 zgłoszenia. Ostatecznie do etapu szkolnego przystąpiło 542 uczniów z 77 szkół w województwie małopolskim. Z etapu wojewódzkiego komisja konkursowa wyłoniła 28 laureatów i 14 finalistów.

W tym roku uczniowie  zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi następujących lektur: “Pan Tadeusz” oraz wybrane ballady Adama Mickiewicza, a także “Syzyfowe prace” Stefana Żeromskiego.

Organizatorzy konkursu: Towarzystwo Literackie im. A. Mickiewicza, III Liceum Ogólnokształcące, Wydział Humanistyczny Akademii Nauk Stosowanych oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie.

Grafika ze zdjęcia  Andrzeja Otrębskiego – Praca własna, CC BY-SA 3.0,

Tagi:

Autorami rekomendacji są studenci Akademii Tarnowskiej (filologia polska, angielska i germańska) odbywający staże w Bibliotece. Recenzje...