Kolorowe kredki, obok ilustracja z rudym kotem i pieskiem wyglądającym zza płotu.

Wiesław Drabik

“COOL(turalne) spotkanie” z Wiesławem Drabikiem – autorem i ilustratorem ponad dwustu wierszowanych bajeczek dla dzieci, właścicielem kotki Frotki

Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 12 maje 2023 r., godz. 17:00

Spotkanie odbędzie w formie wesołej zabawy z rymowaniem, zagadkami i konkursami z nagrodami.
Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek Wiesława Drabika.

Wydarzenie obejmuje również specjalne spotkania dla grup przedszkolnych:
Filia nr 12 (ul. Klikowska 6) | godz. 9:00
Filia nr 18 (ul. Romanowicza 38B) | godz. 11:00.

Zobacz także wydarzenie na Facebooku

WIESŁAW DRABIK
Pisarz dla dzieci, autor ponad dwustu bajeczek ukazujących się od 1995 r. w kilku wydawnictwach m.in: Skrzat, Siedmioróg, Debit, Wilga i Pascal, z których niektóre zilustrował. Większość publikacji to wesołe, rymowane bajeczki o zwierzętach, chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych i ich rodziców. Wśród najbardziej znanych znajdują się m.in: “Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, “Awantura na podwórku”, “Łakomczucha”, “Kocie łakocie”, “MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania”. Niektóre bajeczki były prezentowane w programie telewizyjnym pt. “Książki z górnej półki”, kilka z nich pokazano na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszą się serie: “Zostań Mistrzem”, opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców, seria portretów sympatycznych zwierzątek pt: „Bajki dla malucha…”, seria „Leoś Zawodowiec”, „Bajki-Szukajki”, oraz wierszowane wersje klasycznych bajek wydane jako „Wielki skarbiec bajek”. Od ponad 20 lat w ramach promocji czytelnictwa autor bierze udział w spotkaniach autorskich i warsztatach na terenie całego kraju.

“Biblioteka COOL(tura)”
Wydarzenie realizowane jest w ramach przedsięwzięcia “Biblioteka COOL(tura)” pomyślanego jako cykl spotkań z wyjątkowymi gośćmi – ludźmi kultury i poczytnymi autorami książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym również z autorami znanymi z innych aktywności, nie tylko literackich, oraz warsztatów komiksowych z udziałem rysowników.
Działania mają na celu promocję czytelnictwa i pobudzenie zainteresowań czytelniczych i literackich, szczególnie wśród ludzi młodych.

Regulamin imprez MBP  [PDF 600 KB]

Przedsięwzięcie jest częścią projektu TARNÓW NOWE SPOJRZENIE, którego głównym prowadzącym jest Miasto Tarnów

Sfinansowano ze środków Funduszy Norweskich w ramach Programu Rozwój Lokalny.
Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej
www.norwaygrants.org

Dziewczynka w kapeluszu i z plecakiem w letniej scenerii

Majówka w Bibliotece