Mężczyzna w ciemnych okularach trzyma w dłoniach książkę Przemilczane

Mateusz Kołodziej

“Przemilczane” – spotkanie autorskie i promocja książki

Czytelnia Czasopism, ul. Krakowska 4 (parter), 7 sierpnia 2023 r. (poniedziałek), godz. 18:00

W poniedziałek 7 sierpnia zapraszamy do Czytelni Czasopism MBP w Tarnowie na spotkanie autorskie z Mateuszem Kołodziejem. Wydarzenie będzie połączone z oficjalną premierą książki “Przemilczane”.

“Przemilczane” to książka zawierająca historie ośmiu polskich poetek, które ze względu na płeć były tłamszone, a ich pozycja społeczna sprowadzona została do ról córki, żony, matki lub towarzyszki, która po prostu miała ładnie wyglądać. Wszystkie autorki zaprezentowane w kolejnych rozdziałach łączy jedno – nie mówi się o nich dzisiaj w polskiej szkole.

Mateusz Kołodziej – tarnowianin, z wykształcenia filolog polski i angielski, nauczyciel języka polskiego, autor książek z zakresu metodyki nauczania oraz krytyki literackiej, laureat Dukata Tarnowskiego 2022 za upowszechnianie i promocję kultury.

Regulamin imprez MBP  [PDF 600 KB]

Autorami rekomendacji są studenci Akademii Tarnowskiej (filologia polska, angielska i germańska) odbywający staże w Bibliotece. Recenzje...