W pomarańczowym kole dwie fantastyczne postacie z komiksów.

Komiksowo

Warsztaty tworzenia komiksów z udziałem Piotra Nowackiego

Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 14 października (sobota) 2023 r., godz. 10:00-11:30 | 12:00 – 13:30

Zajęcia przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat.
Uczestnicy zapoznają się z twórczością prowadzącego, poznają podstawowe zasady rysowania komiksów oraz wykonają różne zadania rysunkowe pobudzające kreatywność i stanowiące dobry wstęp do tworzenia własnych komiksów. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Obowiązują zapisy: tel. 14 688 80 23 w. 21 | e-mail wolek@biblioteka.tarnow.pl

PIOTR NOWACKI – rysownik i ilustrator
Rocznik 1979. Autor komiksów, które tworzy zarówno dla dzieci (m.in. seria „Detektyw Miś Zbyś na tropie”, “W koronie”, “Om. Apetyt na przygodę”) jak i starszych czytelników (“It’s not about that”, “Jeśli zrobisz to teraz, to co będzie zaraz?”, “Byle do piątku trzynastego”). Czasem wymyśla własne historie, ale najczęściej współpracuje ze scenarzystami m.in. Bartoszem Sztyborem, Maciejem Jasińskim czy Mateuszem Wiśniewskim. Laureat kilku nagród i wyróżnień w konkursie organizowanym przez Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier w Łodzi. Był redaktorem naczelnym magazynu „Karton”, dziś działa w kolektywie artystycznym Pokembry i prowadzi autorski fanzin „Klops”. Oprócz komiksów ilustruje też czasopisma dziecięce, podręczniki szkolne i książki dla młodych czytelników. Słucha rapu i wychowuje dwójkę szkrabów.

Źródło: nota od wydawcy kultura.com.pl

„Komiksowo” realizowane jest w ramach zadania “Biblioteka COOL(tura)”.
Przedsięwzięcie jest częścią projektu TARNÓW NOWE SPOJRZENIE, którego głównym prowadzącym jest Miasto Tarnów

Sfinansowano ze środków Funduszy Norweskich w ramach Programu Rozwój Lokalny.
Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej
www.norwaygrants.org

Autorami rekomendacji są studenci Akademii Tarnowskiej (filologia polska, angielska i germańska) odbywający staże w Bibliotece. Recenzje...