Stylizowany na rysunek komiksowy chłopiec z tubą w dłoni

Komiksowo

Warsztaty tworzenia komiksów z udziałem Piotra Machłajewskiego

Filia nr 17, ul. Westerplatte 8a, 13-14 lipca 2023 r.

Uczestnicy dowiedzą się z jakich elementów składa się komiks i nauczą się posługiwać się nimi w celu stworzenia własnej planszy komiksowej. Wszystkie plansze zostaną zebrane w tzw. „zinie”, czyli niskonakładowym pisemku, które otrzyma każdy uczestnik.

Program wydarzenia:

13 lipca (czwartek), godz. 12:30-14:00 | 14:30-16:00 – warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 l.

14 lipca (piątek) godz. 10:00-11:30 | 12:15-13:45 – warsztaty dla młodzieży od 13 l.

Obowiązują zapisy: telefoniczne 14 696 51 02 lub mailowe: filia17@biblioteka.tarnow.pl

Wydarzeniem towarzyszącym warsztatom jest wykład Piotra Machłajewskiego pt: „Komiks polski w okresie przemian systemowych”

PIOTR MACHŁAJEWSKI

Kurator kilkudziesięciu wystaw komiksu zrealizowanych w galeriach polskich i zagranicznych, m.in. w Paryżu, Tokio, Moskwie, Brukseli, Neapolu i Angoulême. Współpracuje z najważniejszymi polskimi twórcami komiksu. Zrealizował duże wystawy indywidualne Tadeusza Baranowskiego, Krzysztofa Gawronkiewicza, Bogusława Polcha, Jakuba Rebelki, Przemysława Truścińskiego i innych artystów. Publikuje teksty o komiksie i sztuce współczesnej. Współautor Histoire de la bande dessinée polonaise, pierwszej książki poświęconej historii komiksu polskiego w języku francuskim (wyd. Editions PLG 2019). Stypendysta MKiDN.

„Komiksowo” realizowane jest w ramach zadania “Biblioteka COOL(tura)”.
Przedsięwzięcie jest częścią projektu TARNÓW NOWE SPOJRZENIE, którego głównym prowadzącym jest Miasto Tarnów

Sfinansowano ze środków Funduszy Norweskich w ramach Programu Rozwój Lokalny.
Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej
www.norwaygrants.org

New Day

Autorami rekomendacji są studenci Akademii Tarnowskiej (filologia polska, angielska i germańska) odbywający staże w Bibliotece. Recenzje...