Uśmiechnięta kobieta z pofalowanymi kolorowymi włosami

Sylwia Chutnik

“COOL(turalne) spotkanie” z pisarką, publicystką, działaczką społeczną, promotorką czytelnictwa

Filia nr 8 MBP, ul. Traugutta 1. 20 kwietnia 2023 r., godzina 18.00

Rozmowę poprowadzi Iwona Gleisner
Tłumaczenie na Polski Język Migowy – Agnieszka Nowicka
Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książek Autorki

SYLWIA CHUTNIK

Urodzona w 1979 roku w Warszawie. Z wykształcenia kulturoznawczyni, doktor nauk humanistycznych. Pisarka, publicystka, działaczka społeczna i promotorka czytelnictwa. Członkini Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Unia Literacka. Kuratorka festiwali i inicjatyw literackich (Międzynarodowy Festiwal Literacki Apostrof, Kawiarnia Literacka OFF Festival, dyskusje i spotkania autorskie). Była wykładowczynią w Instytucie Kultury Polskiej UW oraz w szkole pisania Maszyna do Pisania. Felietonistka ,,Polityki”;, „Pani”, „Wysokich Obcasów”, ,,Gazety Stołecznej” i wielu portali internetowych. Współprowadziła programy literackie „Cappuccino z książką” i „Zapomniani – odzyskani” w TVP Kultura oraz „Barłóg literacki”. Jej teksty ukazały się w książkach zbiorowych oraz w wielu katalogach do wystaw sztuki współczesnej i programach teatralnych (między innymi Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Galeria Bunkier Sztuki, Muzeum Nobla w Sztokholmie). Publikuje gościnnie na łamach prasy polskiej i zagranicznej. Jej teksty naukowe znalazły się w ponad 20 opracowaniach i książkach zbiorowych. Stypendystka Homines Urbani 2008, Instytutu Books from Lithuania 2009, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2010, Miasta Stołecznego Warszawy 2010, Instytutu Goethego 2010. Laureatka nagród literackich i społecznych. Zasiada między innymi w Kapitule Nagrody im. Olgi Rok, Kapitule Obywatelskiej Naukowych Nagród “Polityki” oraz w Radzie Funduszu Feministycznego.

Zadebiutowała książką Kieszonkowy atlas kobiet (2008), otrzymując za nią w 2009 r. Paszport „Polityki”. Autorka powieści Dzidzia (2009), Jolanta (2015), Smutek cinkciarza (2016) oraz książki Warszawa Kobiet (2011), zbioru felietonów Mama ma zawsze rację (2012) i Proszę wejść. Więzienie, historie nieprawdziwe (2012) i zbioru opowiadań W krainie czarów (2014) oraz rozmów Kobiety, które walczą. Rozmowy z kobietami uprawiającymi sporty walki (2017). Ponadto jest autorką sztuk dramatycznych Muranooo (w Teatrze Dramatycznym w Warszawie), Aleksandra (w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu) i Wanda (współautorka, w Teatrze Starym w Krakowie). Trzykrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike: w 2009 za Kieszonkowy atlas kobiet, w 2013 za Cwaniary i w 2015 za zbiór opowiadań W krainie czarów. Trzykrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike: w 2009 za „Kieszonkowy atlas kobiet”, w 2013 za „Cwaniary” i w 2015 za „W krainie czarów”.

Źródło: https://sylwiachutnik.pl/

“Biblioteka COOL(tura)”
Wydarzenie realizowane jest w ramach przedsięwzięcia “Biblioteka COOL(tura)” pomyślanego jako cykl spotkań z wyjątkowymi gośćmi – ludźmi kultury i poczytnymi autorami książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym również z autorami znanymi z innych aktywności, nie tylko literackich, oraz warsztatów komiksowych z udziałem rysowników.
Działania mają na celu promocję czytelnictwa i pobudzenie zainteresowań czytelniczych i literackich, szczególnie wśród ludzi młodych.

Przedsięwzięcie jest częścią projektu TARNÓW NOWE SPOJRZENIE, którego głównym prowadzącym jest Miasto Tarnów

Sfinansowano ze środków Funduszy Norweskich w ramach Programu Rozwój Lokalny.
Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej
www.norwaygrants.org

Tagi: ,

Dziewczynka w kapeluszu i z plecakiem w letniej scenerii