Fotografia kobiety z upiętymi w kok ciemnymi włosami.

“COOL(turalne) spotkanie” z Ałbeną Grabowską

Autorką bestsellerowej sagi „Stulecie Winnych”, która stała się kanwą serialu telewizyjnego

Filia nr 17, ul. Westerplatte 8A (Dom Kultury Westerplatte), 3 marca 2023, godz. 18:00
Prowadzenie spotkania: Marzena Wołek
Tłumaczenie na Polski Język Migowy: Agnieszka Nowicka

Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książek autorki.

AŁBENA GRABOWSKA
Polska pisarka, lekarz neurolog i epileptolog. Posiada dwa stopnie specjalizacji i certyfikat epileptologa, a w 2004 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych. Jest sekretarzem Polskiego Towarzystwa Epileptologii.
W 2011 roku ukazała się jej debiutancka książka „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”. Do dzisiejszego dnia wydała ponad dwadzieścia książek, z których największą popularność zdobyła saga „Stulecie Winnych”, zekranizowana przez Telewizję Polską. Każdy z trzech sezonów serialu (emitowanych w 2019, 2020 i 2021 r.) gromadził przed ekranami ponad 3-milionową widownię.
W dorobku ma również książki dla dzieci, powieść dla młodzieży „Nowy świat”, powieści obyczajowe „Coraz mniej olśnień”, „Lady M.” i „Lot nisko nad ziemią”, cykl „Alicja w krainie czasów”, kryminał „Ostatnia chowa klucz” i historyczną powieść sensacyjną „Kości proroka”. Ważną pozycją w twórczości autorki jest powieść „Matki i córki”, opisująca trzy pokolenia kobiet. Rok 2021 przyniósł trzy premierowe publikacje: drugą część cyklu „Uczniowie Hippokratesa. Doktor Anna” (kontynuacja powieści „Uczniowie Hippokratesa. Doktor Bogumił”); powieść obyczajową „Rzeki płyną, jak chcą” oraz historię o wydarzeniach z dziejów rodziny Winnych, poprzedzającą akcję znaną z trylogii i serialu TVP.

ᴢ́ʀᴏ́ᴅᴌᴏ: ʜᴛᴛᴘs://ᴀʟʙᴇɴᴀɢʀᴀʙᴏᴡsᴋᴀ.ᴘʟ/