Czarno-białe zdjęcie z wiecu partyjnego

Bogusław Wójcik

“Sekularyzacja à la PRL” – spotkanie autorskie i promocja książki „Być pomocnikiem partii. Towarzystwo Krzewienia Kultury Świeckiej w służbie PZPR i ideologii marksistowsko leninowskiej (1969-1990) “

Czytelnia Czasopism, ul. Krakowska 4 (parter), 12 grudnia 2023 r., godz. 17:00

Podczas spotkania autor opowie m.in. o tym: Do czego sprowadzała się obrzędowość socjalistyczna?; Czy ideologia może być skutecznym motywatorem?; Dlaczego komunizm okazał się systemem religiopodobnym?

Dr BOGUSŁAW WÓJCIK
pracownik naukowy w Biurze Badań Historycznych IPN w Rzeszowie oraz wykładowca w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie. Efektem jego zainteresowań historią najnowszą są publikacje, w których zajmuje się m.in. młodzieżową działalnością antysystemową w Polsce południowo-wschodniej (1957-1989); polityką wyznaniową w Polsce po 1944 r.; ideologią jako zasobem politycznym oraz religią i geopolityką.

Autorami rekomendacji są studenci Akademii Tarnowskiej (filologia polska, angielska i germańska) odbywający staże w Bibliotece. Recenzje...