WAKACJE W BIBLIOTECE 2022 r.

Czerwony napis, w tle wycinankowe szczyty gór i zielone pola

„Tajemnicze życie lasu”
Cykl zajęć dla dzieci do lat 12 na temat lasu. Uczestnicy dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o lesie: jak powstał, jakie funkcje pełni w naszym życiu, jakie niespodzianki w sobie kryje oraz „zaprzyjaźnią się” z jego mieszkańcami – znanymi i mniej znanymi. Cykl zajęć urozmaicą gry, zabawy i leśne eksperymenty.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, lipiec, środy, godz. 11:00-12:00 (przy sprzyjającej pogodzie na zewnątrz biblioteki)

Zajęcia i warsztaty dla półkolonii
Zabawy plastyczne i manualne wyzwania, kalambury de lux i planszówki dla uczestników półkolonii letnich organizowanych przez Niepubliczną Niepłatną Szkołę Podstawową w Tarnowie (ul. Błotna 2).
Filia nr 1, ul. Gumniska 28, 28 czerwca 2022 r., godz. 13:00 i 14:00 (dwie grupy)

„Paszport Czytelniczy”
Wakacyjna akcja czytelnicza dla dzieci i młodzieży. Przyjdź do Filii nr 1, odbierz specjalny „paszport” do czytania, w którym zaznaczysz odwiedzane w okresie wakacyjnym literackie krainy i wykonasz kilka czytelniczych zadań. W nagrodę za uzupełnienie paszportu otrzymasz sympatyczną niespodziankę!
Filia nr 1, ul. Gumniska 28, lipiec-sierpień, w godzinach otwarcia biblioteki

„W bibliotece – czy już wiecie? Nibylandię też znajdziecie!”
Spotkania, zabawy, aktywności i warsztaty inspirowane słynną powieścią pióra J. M. Barriego pt: „Przygody Piotrusia Pana”. Adresowane do dzieci w wieku 5+.

• „W pracowni Dzwoneczka” – robótki ręczne, zajęcia manualne, proste eksperymenty i małe majsterkowanie.
    Filia nr 1, ul. Gumniska 28, wtorki od 5 lipca do 9 sierpnia, godz. 10:00-11:00
  • „Piracka łajba” – zabawy ruchowe oraz ciekawostki i quizy na temat piratów.
    Filia nr 1, ul. Gumniska 28, czwartki od 7 lipca do 11 sierpnia, godz. 10:00-11:00

„Na leżaku z książką”
Nieformalny dyskusyjny klub książki dla wszystkich chętnych czytelników, którzy lubią rozmawiać o książkach. Spotkania na zewnątrz biblioteki, na kocykach i leżakach.
Filia nr 1, ul. Gumniska 28, środy od 6 lipca do 10 sierpnia, godz. 9:00-10:00

„Wszystko… GRA”
Wakacyjne gry w „planszówki” dla dzieci, młodzieży i całych rodzin.
Filia nr 1, ul. Gumniska 28, lipiec-sierpień, w godzinach otwarcia biblioteki

„Wakacje jak z bajki”
Cykl zajęć edukacyjno-plastycznych dla dzieci w wieku 5-12 lat. W programie: czytanie bajek i poznawanie przygód bajkowych bohaterów, utrwalanie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze i nie tylko; gry, zabawy oraz kreatywne prace plastyczne.
Obowiązują wcześniejsze zapisy. Tel. 14 670 82 51, e-mail: filia2@biblioteka.tarnow.pl
Filia nr 2, os. Zielone 3a, wtorki, środy, czwartki od 19 do 28 lipca,  godz. 11.00-13.00

„Moje wymarzone wakacje”
Gdzie, jak, z kim i czym? Popuść wodze fantazji i opowiedz o swoich wymarzonych wakacjach. Cykl spotkań dla dzieci w wieku 8-12 lat, których kanwą będą książki: „Mazurscy w podróży” Agnieszki Stelmaszyk, „Marudek i Pogodek na wakacjach” Elżbiety Zubrzyckiej, „Niezwykłe przygody Bartka Renklody” Marioli Jarockiej, „Dzieciaki świata” Martyny Wojciechowskiej oraz przygody „Neli małej Reporterki”. Spotkania urozmaicą zabawy ruchowe, kalambury, rysowanie kredą, zabawy z szarfami w bibliotece lub przed budynkiem (w zależności od pogody).
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, wtorki i czwartki od 16 do 30 sierpnia, godz. 10.30-12.00

Puzzlomania
Od otwarcia do zamknięcia biblioteki zapraszamy na znaną i popularną rozrywkę – układanie puzzli. Oferujemy duży wybór różnych układanek dla dorosłych i dla dzieci.
Filia nr 12, ul. Klikowska 6, lipiec-sierpień, w godzinach otwarcia biblioteki

„Czym na wakacje w marzeniach się udacie?”
Zadaniem uczestników, będzie wykonanie wymyślonej przez siebie konstrukcji, która ma posłużyć do wyimaginowanej podróży oraz nadanie jej nazwy. Do wykonania modeli posłużą wszelkie dostępne materiały: karton, bibuła, pudełka, rolki z  papieru, patyczki, sznurki, plastikowe nakrętki i butelki itp. Zajęcia dla dzieci klas młodszych.
Filia nr 18, ul. Romanowicza 38b, czwartki od 7 lipca do 4 sierpnia, godz. 11:00-12:30

Wejście do parterowego budynku z przeszkonym wejściem i dużymi witrynami. Z prawej strony taras z ławkami

Filia 17 czynna do 12:00

W dniu 27 kwietnia (sobota) Filia nr 17 “Westerplatte” jest czynna w godz. 8:00-12:00. Za…