“Czytam, Znam, Rozumiem” – II etap konkursu

I etap Konkursu Czytam, Znam, Rozumiem organizowany przez Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Tarnowie wraz z instytucjami współpracującymi: III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie, Miejską Biblioteką Publiczną im. J. Słowackiego w Tarnowie oraz Katedrą Filologii Polskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie (obecnie Akademii Nauk Stosowanych)
został rozstrzygnięty 4 marca 2022 roku.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym konkursie. W eliminacjach szkolnych wzięło udział ponad 460 uczniów z 62 szkół. Komisja konkursowa na podstawie nadesłanych protokołów i prac uczniów zgodnie z regulaminem zadecydowała o zakwalifikowaniu do II etapu 91 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 60% poprawnych odpowiedzi. Gratulujemy uczestnikom. Dziękujemy również nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu.
(Lista alfabetyczna uczniów zakwalifikowanych do II etapu znajduje się na stronie III LO w Tarnowie)

Informujemy, że etap wojewódzki odbędzie się (zgodnie z regulaminem)
18 marca 2022 r. o godz. 11.00 w PWSZ w Tarnowie przy ulicy A. Mickiewicza 8, w auli C017, w budynku C.

Planowany przebieg konkursu:
11.00 – test (pytania zamknięte) – 45 minut
Ok. 11.45 – przerwa (poprawa testu) – ok. 60 minut
Do II części eliminacji wojewódzkich zostaną dopuszczeni uczniowie, którzy uzyskają z testu co najmniej 55% poprawnych odpowiedzi.

13.00 – pisanie wypowiedzi argumentacyjnej na dwa tematy – 60 minut

Wypowiedź argumentacyjna ma opierać się na przykładach z lektury właściwie zinterpretowanych w kontekście tematu i odpowiednich wnioskach.
Ocenie podlegają:

•  zakres merytoryczny , czyli znajomość i rozumienie problematyki lekturowej,
  •  odpowiedni język i styl,
  •  kompozycja,
  •  poprawność ortograficzna i interpunkcyjna.

O terminie ogłoszenia listy laureatów i finalistów oraz o terminie odbioru dyplomów i nagród książkowych poinformujemy 18 marca.
Jeszcze raz gratulujemy uczestnikom i ich opiekunom. Życzymy dobrego przygotowania do II etapu.

W imieniu organizatorów – Marta Mikosińska