Taylor Jenkins Reid: “Siedmiu mężów Evelyn Hugo” – recenzja

Okładka książki: utrzymana w czarnej i zielononiebieskiej tonacji z wyłaniającą się sylwetką kobiety z odsłoniętymi ramionami i perłami na szyi.

„Siedmiu mężów Evelyn Hugo” to wspaniała opowieść z gatunku literatury obyczajowej
i romansu. Na pierwszy rzut oka książki z tych gatunków wydają się nudne i mało interesujące, jednak historia głównej bohaterki – Evelyn Hugo jest intrygująca i bardzo wciągająca. Książka porusza wiele ważnych tematów takich jak feminizm i emancypacja kobiet, walka o prawa przez mniejszości w Stanach Zjednoczonych czy homoseksualizm, a wszystko to wplecione w akcję rozgrywającą się wśród sławy, pieniędzy i rozgłosu. Mimo ogromu elementów Jenkins Reid łączy wszystko w opowieść, w której każda historia i osoba ma swój początek i koniec.

Fabuła powieści jest podzielona na dwa główne wątki, toczące się wokół dwóch postaci: światowej sławy gwiazdy Hollywood Evelyn Hugo i mającej za zadanie przeprowadzić z nią wywiad, dziennikarki Monique. Życiorys aktorki przenosi nas w drugą połowę XX wieku i w „złote lata” Hollywood. Ukazuje brutalną prawdę, jak wyglądała ówczesna rzeczywistość aktora i jak wiele musieli poświęcić ludzie pragnący kariery i sławy.

A co z siedmioma mężami? Dlaczego aż siedmiu? Tytuł powieści jest intrygujący, a każdy z mężów Evelyn Hugo był ciekawą osobowością i ważną osobą w jej życiu. Przyjacielem, kochankiem lub biletem do lepszej przyszłości.

„Siedmiu mężów Evelyn Hugo” zostało ze mną na bardzo długi czas i jest to jedna z tych książek, które łamią  najtwardsze serca oraz zainteresują nie tylko maniaków romansów.  Jenkins Reid stworzyła prawdziwe arcydzieło, które zachęciło mnie do sięgnięcia po więcej jej twórczości.

Justyna

Taylor Jenkins Reid : Siedmiu mężów Evelyn Hugo. Poznań : CZWARTA STRONA, cop. 2019.

Autorami rekomendacji są studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie (filologia polska, angielska i germańska) odbywający staże w Bibliotece.

Recenzje zamieszczane są w ramach cyklu: “Przeczytałam / przeczytałem, polecam