Monika Bielat-Sobiczewska: „Straszki, strachy i straszydła”

Strach na wróble w wysokichm jesiennych trawach

Wystawa akwareli

Galeria Niebieska, ul. Krakowska 4, wystawa czynna do 15 grudnia.
Wernisaż: 23 listopada 2022 r. (środa), godz. 17:00

MONIKA BIELAT-SOBICZEWSKA
Absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. Wybór tej szkoły i nauka w niej przyczyniły się do tego, że akwarela stała się jej ulubioną techniką.
W latach osiemdziesiątych ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Krakowie (obecnie Uniwersytet Pedagogiczny) – wydział Edukacja Artystyczna. Jest członkiem Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.
Malarstwo akwarelowe jest dla niej ciągłym poszukiwaniem i odkrywaniem nowych możliwości jakie daje ta technika malarska. Tematyka prac oscyluje wokół pejzażu i kompozycji kwiatowych wyrażonych w formie romantycznej impresji. Ulubione cykle tematyczne to: „Za sękatym płotem”, „Chaty i chatki”, „Straszki, strachy i straszydła”, „W Leśmianowym ogrodzie”. Ma w swoim dorobku wystawy indywidualne oraz udział w wielu wystawach zbiorowych – krajowych i międzynarodowych. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

nadchodzące wydarzenia

czerwiec 2026
Nie odnaleziono wydarzeń!

ostatnie komunikaty

Abstrakcyjne pomarańczowe, białe i czarne figury na czarnym tle

Krystyna, Michel i collage

Wystawa prac Krystyny Baniowskiej i Michela Meyera Galeria Niebieska, ul. Krakowska 4 (I piętro), wystawa…

Jednopiętrowy biały budynek otoczony drzewami w jesiennych kolorach

Zmiana godzin F1

W dn. od 23 do 26 czerwca Filia nr 1 „Gumniska”  jest czynna w godz.:…

Przejdź do treści