Magdalena Latawska Honkisz “Kolory & techniki” | Wystawa

Abstrakcja z kolorowych zielono-fioletowych i czerwono-żółtych kół

Filia nr 9, ul. Krzyska 116, lipiec – sierpień

Magdalena Latawska – Honkisz

Urodziła się w Tarnowie w 1971 r. Ukończyła z wyróżnieniem Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. W 2000 r. uzyskała tytuł magistra na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach – Filia w Cieszynie. W 2002 r. ukończyła Studium Podyplomowe na Uniwersytecie Rzeszowskim Wydział Pedagogiczny – Instytut Sztuk Pięknych. W 2006 r. ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Od 2001 r. pracuje w Szkole Podstawowej nr 14 i Gimnazjum nr 6 w Tarnowie.

Uczestniczy w licznych szkoleniach, warsztatach organizowanych dla nauczycieli plastyków. Specjalizuje się w wielu technikach plastycznych: tkanina artystyczna, batik, malarstwo, kolaż, papieroplastyka.

Udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych:

– Międzynarodowe Biennale Twórczości Nauczycieli w Tarnowie 1999 r., 2001 r., 2002 r., 2003 r.

– Wojewódzka Wystawa Twórczości Artystycznej Nauczycieli 2002  – Nagroda Józefa Sztorca Senatora RP.

– Ogólnopolski Konkurs Literacko-Fotograficzno-Plastyczny ,,Konfrontacje 2001”, Leszno – I miejsce e dziedzinie tkaniny artystycznej.

-Indywidualna wystawa ,, Batik”  2003 r. – Tarnowskie Centrum Kultury.

-VI Ogólnopolskie Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli, Lublin 2002 r.

– IV Międzynarodowe Biennale Twórczości Artystycznej Nauczycieli 2005r. – Nagroda Ministra Edukacji Narodowej.

– XXIV Ogólnopolski Konkurs  Literacko-Fotograficzno-Plastyczny ,,Konfrontacje 2005” Leszno – Wyróżnienie honorowe w dziedzinie tkaniny artystycznej.

– Zbiorowa Wystawa Twórczości Artystycznej Nauczycieli w Presovie na Słowacji 2004 r.

– Indywidualna wystawa w Galerii Zamkowej w Bielsku-Białej 2006 r. (prace ,, Zastygłe życie”, ,,Czarno-białe” znajdują się w zbiorach muzeum).

– Zbiorowa Wystawa w Głównym Zarządzie ZPAP w Warszawie 2006/2007

– Zbiorowa Wystawa Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ODN  w Tarnowie, 2007 r.

– V Międzynarodowe Biennale Twórczości Nauczycieli Tarnów 2007 r. Wyróżnienie honorowe

– Wystawa zbiorowa ,, Warkocz”, Forum nauczycieli, 2008 r. Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli ODN w Tarnowie.

– Wystawa Zbiorowa ,,Warkocz Sztuk- Łańcuch inspiracji”- ZPAP w Tarnowie, 2009 r.

–  VI Międzynarodowe Biennale Twórczości Nauczycieli Tarnów, 2010 r. Nagroda Prezesa Okręgu Małopolskiego ZNP.

– Indywidualna Wystawa ,,Batik” w Filia nr 9 MBP w Tarnowie.

– Zbiorowa Wystawa ,,Batik” – Galerii Poddasze w Zakliczynie, 2013 r.

– VIII Międzynarodowe Biennale Twórczości Artystycznej Nauczycieli, 2015 r. Nagroda Prezydenta Miasta Tarnowa.

– Indywidualna Wystawa ,,W barwnym świecie technik plastycznych”. Filia nr 9 MBP w Tarnowie, 2017 r.

– Nagroda ,,NAUCZYCIEL Z KULTURĄ” 2017 r. Przyznany przez Urząd Miasta Tarnowa.

– Indywidualna wystawa Galeria Hortar w Tarnowie, 2019 r.

– Zbiorowa wystawa BWA w Tarnowie VI Salon Wiosenny, 2019 r.

– Zbiorowa wystawa VI edycja Programu Międzyregionalnego Derby Artystyczne, 2020 r.

– Zbiorowa wystawa BWA w Tarnowie VII Salon Wiosenny, 2020 r.

– Zbiorowa wystawa BWA w Tarnowie VIII Salon Wiosenny, 2021 r.

– Indywidualna wystawa ,,Różnorodność” Galeria Bema 20, Tarnów, 2021 r.

Plenery:

– 1991 r., 1992 r.: Ogólnopolski Plener Batiku w Łucznicy.

– 2015 r., 2017 r., 2018 r., 2021 r: Ogólnopolski Plener Malarski Nauczycieli Plastyków w Przytoku.

Kolorowe okładki książek

Prezent od IBUK Libry

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek IBUK Libra zwiększa pulę dostępu do pełnej treści książek z  Literatury…