Iwona Lisowska: “Pomniki Wielkiej Wojny 1914-1918”

W jesiennej sceneri ciemny rzyż na usypanym kopcu. Na pierwszym planie kilka mniejszych grobów. W tel nagie sylwetki drzew.

Wystawa fotografii

Iwona Lisowska – urodzona i wychowana w Tarnowie. Absolwentka I LO im. Kazimierza Brodzińskiego, Policealnego Studium Kulturalno-Oświatowego w Krośnie, specjalność fotografia i film oraz filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim (magisterium poświęcone historii kina i życia filmowego w Tarnowie w okresie 1939-2000).

Przygodę z fotografią rozpoczęła w 1987 r. w pracowni fotograficznej Pałacu Młodzieży w Tarnowie pod okiem Jana Gomoły. Zawodowo związana z mediami: Tarnowską Telewizją Kablową (operator kamery, montażysta), Telewizją Wisła w Krakowie, od 1997 r. TVN (operator kamery). Współpracowała m.in. z Krakowskim Biurem Festiwalowych czy Metal Mind Productions przy realizacji koncertów.

Ekspozycja prezentowana jest w dwóch częściach: w  Filia nr 9 (ul. Krzyska 116) oraz Galerii Niebieskiej (ul. Krakowska 4)