Anna Domin: “Napoleon przekraczający Przełęcz Świętego Bernarda” – kopia

Siwy koń stojący dęba w skalistej scenerii. Na jego grzbiecie mężczyzna w czerwonej szacie i czapce napoleońskiej na głowie.

Autorka tworzy od 2013 roku. Wciąż poszukuje swojego miejsca w artystycznej przestrzeni. Malując, przenosi się do bezpiecznej (niepandemicznej) rzeczywistości czego przykładem jest kopia obrazu Jacques’a-Luoisa Davida z 1800 r.: “Napoleon przekraczający Przełęcz Świętego Bernarda”. (Oryginał malowany jest farbami olejnymi i ma rozmiar 260x 230 a kopia to akwarela 60×70) Obecnie pani Anna pracuje nad cyklem obrazów z podróży, racząc się sielską atmosferą małego miasteczka, gdzie obecnie mieszka i tworzy.

“Napoleon przekraczający Przełęcz Świętego Bernarda” – kopia, akwarela 60x70cm prezentowana w ramach cyklu “Galeria jednego obrazu”

Filia nr 9, kwiecień, w godzinach otwarcia biblioteki