Aleksander Majerski: “Dialogi z Bułhakowem”

Na czarnym tle biały rysunek kota. W tle księżyc

Wystawa rzeźby i rysunku

Galeria Niebieska, ul. Krakowska 4, czerwiec 2022 r.
Wernisaż 11 czerwca 2022 r., godz. 16:00

ALEKSANDER MAJERSKI
Absolwent WSP w Krakowie, mgr kierunku mechanicznego. Po rocznym pobycie w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu uzyskał stopień ppor. rezerwy. Następnie przez 30 lat był nauczycielem przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Limanowej. Od 39 lat jako rzeźbiarz zmaga się z drewnem i kamieniem. Oprócz tego jest rysownikiem, malarzem, zajmuje się poezją, aktorstwem i fotografią. Współzałożyciel Międzynarodowej Grupy Twórców Różnych “Złota Linia”. Od roku 2012 należy do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików /oddz. w Rzeszowie/. Prezentował swoje prace na kilkunastu indywidualnych i zbiorowych zagranicznych wystawach (Nowy Jork, Heidelberg, Mannheim, Praga, Ostrawa, Lwów, Łuck, Dolny Kubin).

Prace artysty można obejrzeć na jego profilu