Popiersie Adama Mickiewicza

Czytam, znam, rozumiem – konkurs czytelniczy

V edycja Małopolskiego Konkursu Czytelniczego

Akademia Nauk Stosowanych, ul. Mickiewicza 8 (budynek C, sala 306), 23 marca 2023 r., godz. 11:00

23 marca w Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie odbędzie się etap wojewódzki V edycji Małopolskiego Konkursu Czytelniczego  Czytam, znam, rozumiem. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, a organizatorami są: Towarzystwo Literackie im. A. Mickiewicza, III Liceum Ogólnokształcące, Wydział Humanistyczny Akademii Nauk Stosowanych oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie. W tym roku uczniowie  zmierzą się z pytaniami dotyczącymi następujących lektur: Pan Tadeusz oraz wybrane ballady A. Mickiewicza, a także Syzyfowe prace S. Żeromskiego.

Do pierwszego etapu szkolnego zgłosiło się ponad 500 uczestników. Ostatecznie do etapu wojewódzkiego zakwalifikowanych zostało 46 uczniów. Wszystkim Uczestnikom gratulujemy udziału w etapie wojewódzkim i życzymy sukcesów.

Grafika ze zdjęcia  Andrzeja Otrębskiego – Praca własna, CC BY-SA 3.0,

Autorami rekomendacji są studenci Akademii Tarnowskiej (filologia polska, angielska i germańska) odbywający staże w Bibliotece. Recenzje...