Home KAMERA(lna) Biblioteka CUDACZEK-WYŚMIEWACZEK
CUDACZEK-WYŚMIEWACZEK PDF Drukuj Email
piątek, 03 lipca 2020 12:04

Kolaż 8 zdjęć kobiet czytających książki w bibliotece

Zapraszamy Was do naszego czytelnianego kącika na jedną z najpopularniejszych polskich książek dla dzieci – „Cudaczek-Wyśmiewaczek” Julii Duszyńskiej

Tym samym otwieramy nowy cykl czytanek, przygotowany przez nasze Koleżanki i naszych Kolegów specjalnie na "Wakacje w bibliotece".

Odcinek 1., w którym poznamy pannę Obrażalską i przedziwnego skrzata. Czyta Ewelina GizaDział dla Dzieci i Młodzieży.

Odcinek 2.  cd. opowieści o malutkim jak igiełka skrzacie,  który nie je, nie pije, tylko śmiechem żyje. Czyta Agnieszka PikulFilia nr 2.

Odcinek 3., w którym dowiecie się, czy pannie Obrażalskiej uda się uwolnić od złośliwego skrzata. Czyta Renata Giza z Punktu Bibliotecznego nr 1 w gościnnych progach Filii nr 5.

Odcinek 4,o Cudaczku-Wyśmiewaczku, który uwielbia niegrzeczne dzieci i nieustannie szuka ich towarzystwa. U kogo tym razem zamieszka? Czyta Karolina Jicu – Filii nr 9.

Odcinek 5, w którym Cudaczek-Wyśmiewaczek zamieszkał u Złośnickiego, chłopca, który bardzo nie lubił się myć, i co z tego wynikło. Czyta Beata Wikierak – Filia nr 18.

Odcinek 6, w którym dowiecie się jak potoczą się dalsze losy Cudaczka i co zobaczy w lustrze pan Złośnicki. Czyta Angela Kapustka – Filia nr 1.

Odcinek 7, w którym poznamy miejskie przygody naszego skrzata. Czyta Maria Moskal – Dział Gromadzenia, Opracowania i Konserwacji Zbiorów.

Odcinek 8, o tym, jak Cudaczek-Wyśmiewaczek spędzał zimę z Panem Beksą.Czyta Agnieszka Pikul Filia nr 2.

Odcinek 9, o tykm, jak Cudaczek-Wyśmiewaczek wybrał się do apteki i jak poznał nowego bohatera - Pana Byle-jak.
Czyta Renata Giza z Punktu Bibliotecznego nr 1, w gościnnych progach Filii nr 5

Odcinek 10, w którym dowiecie się, czy nasz mały bohater zadomowi się na dłużej, w domu nowo poznanego pana Byle-jak. Czyta Marta Kamykowska – Filia nr 9

Odcinek 11, w którym poznamy małą Kasię, która grzebienia się bała i wronę, która gniazda szukała. Czyta Beata Wikierak – Filia nr 18

Odcinek 12, o tym, jak niepoczciwe licho spotka osła... i co z tego wyniknie? Czyta Angela Kapustka – Filia nr 1.

Odcinek 13. Czy wiecie, gdzie zamieszka Cudaczek? U Pana Bojalskiego czy u Fipcia Brudasa? A może u Pana Chwalipięty? posłuchajcie koniecznie. Czyta Angela Kapustka – Filia nr 1.

Odcinek 14. Chcecie wiedzieć, czy już wszyscy mieszkańcy miasteczka znają Cudaczka? To posłuchajcie. Czyta Agnieszka Pikul Filia nr 2

Odcinek 15 o przygodach Cudaczeka-Wyśmiewaczka nad morzem. Oj będzie się działo! Czyta Renata Giza z Punktu Bibliotecznego nr 1, w gościnnych progach Filii nr 5

Odcinek 16, w którym poznamy dziewczynkę z buzią aniołka, która na wszystko krzywiła swój mały nosek. Czyta Karolina Jicu z Filii nr 9

Odcinek 17 o tym, czego wystraszyła się pani Krzywinosek i dlaczego Cudaczek znów stracił mieszkanie. Czyta Maria Mazanek z Filii nr 18.

Odcinek 18. Ostatni już odcinek, w którym usłyszycie o nowym imieniu Cudaczka-Wyśmiewaczka. Czytają: Marzena Wołek i Tadeusz Trytek. Animacja: Ewelina Giza

Zobaczcie i posłuchajcie!

Poprawiony: środa, 02 września 2020 08:43

Copyright © 2020 . Wszelkie prawa zastrzeżone.