Stanisław Siekierski - Fotograf-Detektyw PDF Drukuj Email
środa, 14 czerwca 2017 04:34

Stanisława Siekierskiego można bez żadnej przesady nazwać Fotografem-Detektywem. Od trzech lat jego pasją jest odnajdywanie i fotografowanie, dla porównania, miejsc uwiecznionych na starych fotografiach Tarnowa. Ogromne wrażenie robią kompilacje tych zdjęć.

Nie jest łatwo odnaleźć uwieczniony fragment i w dodatku sfotografować go z tego samego miejsca. Czasem nawet z poziomu ulicy, ze środka jezdni, z dachu domu itd. W wielu przypadkach wyburzono budynki, na miejscu starych ulic pojawiły się zupełnie inne projekty budowlane. Aby się nie pomylić Fotograf-Detektyw odnajdował punkty orientacyjne, charakterystyczne dla danego zdjęcia. Dla przykładu- wieżę Katedry, fragment dachu, fasadę domu, bramę, narożnik. Bywały miejsca, do których wracał kilka razy, aby osiągnąć zamierzony efekt. Wykonywał zdjęcia jesienią, aby drzewa odsłoniły widok. Posługuje się komputerem z odpowiednim oprogramowaniem, kalkulatorem i… linijką, aby dopasować proporcje starych i nowych zdjęć. Korzysta z map historycznych.

Zapytany o receptę na dobrą starość bez wahania odpowiada: pasja, upór i dążenie do celu.

siekierski zdjecia_miniatura

Ul. Żydowska - kompilacja, fot. Stanisław Siekierski