Dział Starych Druków i Książki XIX-wiecznej

33-100 Tarnów, ul. Krakowska 4 (I piętro)

tel.: 14 688 80 21 w. 24
sd@biblioteka.tarnow.pl

Barbara Sawczyk

komunikaty i wydarzenia

informacje

Księgozbiór

Księgozbiór zawiera druki polskie i obce od XVI do XVIII wieku, książki XIX-wieczne, muzykalia z okresu od XVIII do XX wieku, zbiory kartograficzne z XVIII i XIX wieku oraz fragmenty archiwum rodowego książąt Sanguszków z Gumnisk, przede wszystkim w postaci rękopisów, w tym korespondencji. Ogółem zbiór historyczny obejmuje ok. 4000 jednostek. Towarzyszy mu księgozbiór podręczny z zakresu dziejów książki i bibliotek, historii literatury, bibliografie, katalogi i inwentarze zabytkowych zbiorów bibliotek polskich oraz wydawnictwa słownikowe i encyklopedyczne.
Zbiory Działu udostępniane są wyłącznie na miejscu.

Działalność

Dział Starych Druków i Książki XIX-wiecznej prowadzi działalność popularyzującą zbiory historyczne MBP, organizuje lekcje biblioteczne, wykłady i wystawy z zakresu dziejów książki i bibliotek w oparciu o zbiory działu, realizuje kwerendy zdalne (mailowe i telefoniczne) oraz udziela fachowej informacji rzeczowej i bibliograficznej.

jak dojechać?