Home Zajęcia dla szkół i przedszkoli ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI - PAŹDZIERNIK 2018
ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI - PAŹDZIERNIK 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez M.Bystr.
piątek, 28 września 2018 08:12

Lekcje biblioteczneLekcje biblioteczne (terminy i tematy do uzgodnienia)
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, tel. 14 688 80 23 w. 21 (oferta 2018 dla szkół, oraz dla przedszkoli)
Dział Starych Druków, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 24
Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 28
Dział Książki Obcojęzycznej, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 27
Filie biblioteczne (www.biblioteka.tarnow.pl/filie)

Biblioteka and_przedszkoleBiblioteka&Przedszkole
„Rzecz o żółwiach i twardych skorupach” – na zajęciach przedszkolaki poznają żółwie całego świata: od olbrzymów z Galapagos po żółwie „kolorowe”. Wezmą udział w poszukiwaniach różnych skorup i skorupek w otaczającym nas świecie. Na koniec będą uczestniczyć w Wielkim Wyścigu Żółwi.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do ustalenia

Chlopska Szkola_Biznesu„Chłopska Szkoła Biznesu”
Propozycja zajęć bibliotecznych dla gimnazjalistów i licealistów z wykorzystaniem gry symulacyjnej, która służy tworzeniu, wdrażaniu i upowszechnianiu nowatorskich narzędzi do edukacji ekonomicznej, inspirowanych historią i dziedzictwem kulturowym Małopolski. Proponujemy dwa poziomy gry: dla tych, którzy dopiero uczą się zasad rynku i tych, którzy pierwsze „transakcje” mają już za sobą.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do ustalenia

F1 P_jak_Przedszkole„P” jak przedszkole”
Cykliczne zajęcia dla dzieci z Przedszkola nr 27: głośne czytanie, rozmowa o książce, zagadki.
W październiku tematem spotkania będzie Mała Reporterka Nela. Razem z Nelą dzieci zwiedzą Afrykę, Azję i Amerykę Południową.
Filia nr 1 (organizator), Przedszkole nr 27, ul. Okrężna 32, 25 października, godz. 10.00

akademia bajki„Akademia czytania bajek”
Cykl comiesięcznych spotkań z dziećmi z Przedszkola nr 1.
Głośne czytanie wprowadzające przedszkolaków w magiczny świat książek.
Filia nr 1 (organizator ) Przedszkole nr 1, ul. Lwowska 38, terminy do ustalenia

przedszkole„Jestem już przedszkolakiem”
Słuchając odpowiednio dobranych bajek, wierszy i opowiadań, dzieci poznają przedszkole i oswoją się z nowymi doświadczeniami, które dla maluchów bywają niełatwe.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, terminy do ustalenia

F8 Swiat_ksiazka_malowany„Świat książką malowany”
Projekt edukacyjny realizowany wspólnie przez Filię nr 8 MBP i Przedszkole nr 33, mający na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książki oraz rozwijanie zainteresowań literaturą. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu.
Filia nr 8, Kącik Jasia i Małgosi, ul. Traugutta 10 października, godz. 9.00

F8 Bajkowe_poranki„Bajkowe poranki”
Cykliczne spotkania z dziećmi z Przedszkola nr 35 w Tarnowie, obejmujące seans głośnego czytania bajek oraz zajęcia plastyczne inspirowane lekturą.
Filia nr 8, Kącik Jasia i Małgosi, ul. Traugutta 1, 16 i 18 października. godz.9.00

polska niepodlegla„Nie zawsze wolna”
Wykład p. Wojciecha Sypka dla młodzieży z klas 6 i 7 Szkoły Podstawowej nr 14 w setną rocznicę odzyskanie niepodległości. Wykład połączony z prezentacją pocztówek historycznych z prywatnej kolekcji W.Sypka
Filia 9, Krzyska 116, 12. października godz. 10.30

Polska„Polska niepodległa”
W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości całoroczny cykl spotkań dla klas nauczania początkowego opracowanych na podstawie książek G. Bąkiewicz Odzyskana niepodległość, W.Widłak Komendant wolnej Polski, M.Strykowska-Zaremba Marszałek Józef Piłsudski.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, październik, terminy do ustalenia

hiszpaniaJestem małym Europejczykiem – przystanek: Hiszpania
Cykl zajęć w Baśniowym Kąciku Przedszkolaka dla dzieci z Przedszkoli Nr 18 i 24. Podróż przez kolejne kraje Europy ma na celu przybliżyć dzieciom kulturę, tradycje, kuchnię i oczywiście… literaturę innych narodowości. We wrześniu przeczytamy wybraną baśń hiszpańską, weźmiemy udział w Corridzie i będziemy poznawać ulubione gry i zabawy małych Hiszpanów.
Filia nr 17, ul Westerplatte 8a, środy i piątki - terminy do ustalenia

Chlopska Szkola_BiznesuChłopska Szkoła Biznesu w Siedemnastce – poziom 2
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 23 wcielą się w role siedemnastowiecznych kupców, próbujących zbić majątek - handlując chlebkami, płótnem i bryczkami. Gra w praktyczny sposób przedstawia podstawowe pojęcia i mechanizmy z dziedzin: ekonomii, matematyki, historii i dziedzictwa kulturowego.
Filia nr 17, ul Westerplatte 8a, środy i piątki - terminy do ustalenia

slon trombalski_miniatura„Zapominalski słoń Trąbalski”
Zajęcia literacko – plastyczne dla przedszkolaków na podstawie wiersza J. Tuwima „Słoń Trąbalski”. Pogadanka na temat życia słoni i wykonanie sylwetki słonia.
Filia nr 18, ul. Romanowicza 38B, (tel.:14 656 09 58) termin do ustalenia

Poprawiony: wtorek, 16 października 2018 09:12

Federacja Bibliotek Kościelnych FIDES   Wojewódzki Urząd Pracy Dyskusyjny Klub Książki Polski Związek Bibliotek Goethe Institut Stowarzyszenie Bibliotekarzy PolskichKultura.tarnow

mojemiasto     Małopolskie Obserwatorium Rynku Pracy i Edukacji

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.

Bibliografia Maopolski

Tarnowska Biblioteka Cyfrowa