LUTY - PRZEDSZKOLAK W BIBLIOTECE PDF Drukuj Email
czwartek, 24 stycznia 2013 13:01

legendyW kręgu legend polskich
Spotkanie poświęcone poznaniu legendy „O grocie króla Łokietka”. Zabawy, konkursy, rebusy związanych z legendą i główną postacią tejże legendy.
Oddział dla Dzieci i Młodzieży
, ul. Staszica 6, dn. 16.02, godz. 11.00

jasimalgosiaKącik Jasia i Małgosi
"Bajkowe poranki" - głośne czytanie bajek, opowiadań i wierszy i wspólne zabawy literacko-plastyczne dla przedszkolaków (I i III czwartek miesiąca)
Filia nr 8, ul. Traugutta 1

f17zagadkiBaśniowy Kącik Przedszkolaka
Spotkaniedla dzieci z Przedszkoli nr 18 i 24 pod hasłem : „Wesołe zagadki dla mądrej gromadki”. Czytanie wesołych łamigłówek o zwierzętach, żywności, warzywach, zabawkach, zawodach i zjawiskach przyrodniczych (codziennie w godzinach otwarcia Biblioteki)
Filia nr 17, ul. Westerplatte 8a

f18kamienKącik Misia Uszatka
Zajęcia dla przedszkolaków w  pod hasłem: "Bajanie przy kominku". Dzieci poznawać będą legendę "O kamieniu Gołuchowskim" z książki "Baśnie i legendy kaliskie" Eligiusza Kor-Walczaka, a następnie będą ilustrować jej treść za pomocą różnych technik plastycznych.
Filia nr 18, ul. Romanowicza 38

f18maskaKąciku Misia Uszatka
Zajęcia ruchowo-plastyczne dla przedszkolaków pt.  "Królowie walca" - wykonywanie masek karnawałowych połączone z zabawą ruchową.
Filia nr 18, ul. Romanowicza 38

grzes2

Biblioteka@Przedszkole
W ramach cyklicznych czwartkowych spotkań Biblioteka@Przedszkole%3C/b" data-mce-href="mailto:Biblioteka@Przedszkole"> mini konkurs wiedzy o Tuwimie  „Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?”. Tematyka podyktowana ogłoszeniem roku 2013 Rokiem Juliana Tuwima. W lutym dodatkową atrakcją zajęć będzie inscenizacja utworu “Rzepka”