ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI - MARZEC 2019 PDF Drukuj Email
niedziela, 24 lutego 2019 13:54

Lekcje biblioteczneLekcje biblioteczne (terminy i tematy do uzgodnienia)
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, tel. 14 688 80 23 w. 21 (oferta2018 dla szkół, oraz dla przedszkoli)
Dział Starych Druków, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 24
Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 28
Dział Książki Obcojęzycznej, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 27
Filie biblioteczne (www.biblioteka.tarnow.pl/filie)

Biblioteka and_przedszkoleBiblioteka&Przedszkole
„Mamy kota na punkcie kota” – zajęcia podczas których dzieci będą płatać kocie figle, poznawać ciekawostki ze świata mruczków, rozwiązywać zagadki, których bohaterem jest Pan Kot oraz tworzyć papierowe kotki i bibułkowe bazie zwiastujące wiosnę.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do ustalenia

F1 P_jak_Przedszkole„P” jak przedszkole”
Cykliczne zajęcia dla dzieci z Przedszkola nr 27. Temat: „Wiosna na zielonej łące”.
Filia nr 1 (organizator), Przedszkole nr 27, ul. Okrężna 32, 7 marca, godz. 10.00

F1 Akademia_czytania_bajek„Akademia czytania bajek”
Kontynuacja cyklu spotkań literacko-plastycznych z dziećmi z Przedszkola nr 1. Głośne czytanie wprowadzające przedszkolaków w magiczny świat książek.
Filia nr 1 (organizator ), Przedszkole nr 1, ul. Lwowska 38, terminy do uzgodnienia

F1 Kacik_slonia_trabalskiego„W Kąciku Słonia Trąbalskiego”
Cykliczne zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z klasy I Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 1. Temat: „W poszukiwaniu wiosny”.
Filia nr 1, ul. Gumniska 28, 12 marca, godz. 10.00

F2wiosna„W poszukiwaniu wiosny”
Zajęcia dla grup przedszkolnych związane tematycznie z wiosenną porą roku, zabawy ruchowe w połączeniu z muzyką, zagadki i rebusy, czytanie bajek i literatury dziecięcej na temat zimy.
Filia nr 2, Osiedle Zielone 3A, terminy do uzgodnienia

litery4„Językoznawcze akcje biblioteczne”
Zajęcia cykliczne dla szkół podstawowych obejmujące problematykę lingwistyczną: nazwy własne, frazeologię współczesnej polszczyzny, rozwiązywanie zadań gramatycznych, archaizmy.
Filia nr 2, Osiedle Zielone 3A, terminy do uzgodnienia

F5wiosna„Szukamy wiosny”
Słuchanie wierszy, opowiadań i piosenek o wiośnie oraz tworzenie prac plastycznych przedstawiających wiosenne zjawiska przyrodnicze. Spotkania dla dzieci z Przedszkola nr 5.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, terminy do uzgodnienia

F5 Zaprzyjaznij_sie_z_ksiazka„Zaprzyjaźnij się z książką”
Samodzielne wypożyczanie książek do domu przez dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5. Książki będą wymieniane na cotygodniowych spotkaniach w bibliotece.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, poniedziałki, czwartki

F8 Swiat_ksiazka_malowany„Świat książką malowany”
Projekt edukacyjny realizowany wspólnie przez Filię nr 8 MBP i Przedszkole nr 33, mający na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książki oraz rozwijanie zainteresowań literaturą. Zajęcia marcowe odbywają się pod hasłem „Pies kontra kot”.
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 5, 13, 30 marca, godz. 9.00

F8 Bajkowe_poranki„Bajkowe poranki”
Cykliczne spotkania z dziećmi z Przedszkola nr 33 w Tarnowie, obejmujące seans głośnego czytania bajek oraz zajęcia plastyczne inspirowane lekturą. Uczestnicy porozmawiają o oznakach zbliżającej się wiosny oraz wykonają pracę z okazji pierwszego dnia wiosny.
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 14 lutego, godz. 9.00

Julian Tuwim„Pan Julian”
Spotkanie z twórczością Juliana Tuwima, konkurs znajomości najpopularniejszych wierszyków oraz kolorowanie postaci z tekstów. Zapoznanie z życiorysem autora w oparciu o książkę pt: „O rany Julek! O tym jak Tuwim został poetą” Agnieszki Frączek.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, 5 marca

Chlopska Szkola_Biznesu„Chłopska Szkoła Biznesu”
Zajęcia dla gimnazjalistów i licealistów z wykorzystaniem gry symulacyjnej, która służy tworzeniu, wdrażaniu i upowszechnianiu nowatorskich narzędzi do edukacji ekonomicznej, inspirowanych historią i dziedzictwem kulturowym Małopolski. Proponujemy dwa poziomy gry: dla tych, którzy dopiero uczą się zasad rynku i tych, którzy pierwsze „transakcje” mają już za sobą.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do ustalenia

teatr„Teatr w dłoni”
Zajęcia literacko-plastyczne połączone z zabawą w teatr. Dzieci wykonają proste kukiełki, które zostaną wykorzystane do inscenizacji wiersza Barbary Szczepańskiej z tomiku pt: „Wiersze dla Weroniki”.
Filia nr 18, ul. Romanowicza 38B, terminy do ustalenia

Poprawiony: środa, 27 lutego 2019 09:36