WYSTAWY - LUTY 2019 PDF Drukuj Email
wtorek, 22 stycznia 2019 08:21

brzask -_miniaturaMikołaj Rękas - „Brzask – malarstwo, poezja”
Galeria Niebieska, ul. Krakowska 4, wystawa czynna do końca lutego

Swiateczne klimaty-miniatura„Świąteczne klimaty”
Prace uczniów SP nr 1 wykonane pod kierunkiem mgr Adrianny Wicher.
[Zob. galerię ]
Czytelnia Naukowa, ul. Krakowska 4, wystawa czynna do końca lutego

Klaudia DziurawiecKlaudia Dziurawiec - „Początek. Malarstwo, rzeźba, fotografia”
Jest to pierwsza wystawa z cyklu: „Młodzi". Prezentacja dokonań młodych twórców z Tarnowa i okolic, uczniów/studentów szkól artystycznych.

Klaudia Dziurawiec rocznik 1998,tarnowianka, absolwentka I LO. Obecnie studentka Uniwersytetu Pedagogicznego na Wydziale Sztuki. Jej prace były prezentowane na wystawach: „Plantacje i zarośla”, „START”, „Gimnastyka korekcyjna”  w ramach cyklu Wydział Sztuki w Mieście. Kilkakrotnie brała udział w tworzeniu scenografii teatralnych. „Początek „ to jej pierwsza wystawa indywidualna.

Filia 9 , ul. Krzyska 116, styczeń-luty (wernisaż połączony ze spotkaniem dla uczniów Szkoły podstawowej nr 14  - 12 lutego)

F9 Paris_New_York_-miniaturaParyż – Nowy Jork
Ekspozycję prac uczestników Akademii Umiejętności w Wojniczu. Prace powstawały cyklicznie w czasie ostatniego roku. Obrazy zainspirowane symbolami kultury europejskiej i amerykańskiej, są interpretacją indywidualnego odbioru współczesnego świata. Wykonane w technikach malarskich oraz graficznych: akryl, olej, collage, rysunek satyryczny. Autorzy prac: Monika Stachura, Paweł Martynów, Lidia Molczyk, Teresa Onik, Józefa Liszka, Krzysztof Bełzowski, Małgorzata Orszula, Marta Nosal. Opieka artystyczna Stanisława Kumorek.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, styczeń - luty (wernisaż połączony z warsztatami, termin do ustalenia)

f13 techniki_renowacyjne-miniatura”Techniki renowacyjne”

Wystawa prac słuchaczy i absolwentów Policealnego Zawodowego Studium Plastycznego w Tarnowie

Wystawa prezentuje prace i dokumentacje słuchaczy dwuletniego Policealnego Studium Plastycznego wykonane w ramach nauki dwóch specjalizacji: renowacji mebli i wyrobów snycerskich oraz renowacji elementów architektury. Prace zrealizowane zostały w ramach ćwiczeń z zakresu klasycznych technik meblarskich, sztukatorskich i kamieniarskich oraz technik renowacyjnych i zdobniczych: intarsja, politurowanie, snycerka, sgraffito, fresk, stiuk, pozłotnictwo, itp.

Filia nr 13, ul. Starodąbrowska 4, wystawa czynna do końca marca.

Poprawiony: poniedziałek, 28 stycznia 2019 16:18