ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI - KWIECIEŃ 2018 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 marca 2018 05:02

Lekcje biblioteczneLekcje biblioteczne (terminy i tematy do uzgodnienia)
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, tel. 14 688 80 23 w. 21 (oferta 2018 dla szkół, oraz dla przedszkoli)
Dział Starych Druków, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 24
Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 28
Dział Książki Obcojęzycznej, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 27
Filie biblioteczne (www.biblioteka.tarnow.pl/filie)

Biblioteka and_przedszkoleBiblioteka&Przedszkole
„Królowa Symfonia i Królewskie Nutki” - zajęcia dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym bazujące na metodach aktywizujących w myśl zasady „uczenie przez zabawę”. Poznamy Krainę Orkiestrię i pomożemy uporządkować bałagan w sali koncertowej oraz dowiemy się, czy w przyrodzie również spotykamy muzyków.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do uzgodnienia (14 688 80 23 w.21)

Chlopska Szkola_Biznesu„Chłopska Szkoła Biznesu”
Propozycja zajęć bibliotecznych dla gimnazjalistów i licealistów z wykorzystaniem gry symulacyjnej, która służy tworzeniu, wdrażaniu i upowszechnianiu nowatorskich narzędzi do edukacji ekonomicznej, inspirowanych historią i dziedzictwem kulturowym Małopolski. Proponujemy dwa poziomy gry: dla tych, którzy dopiero uczą się zasad rynku i tych, którzy pierwsze „transakcje” mają już za sobą.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do uzgodnienia (14 688 80 23 w. 21)

P jak_Przedszkole„P” jak przedszkole
Cykliczne zajęcia dla dzieci z Przedszkola nr 27: głośne czytanie, rozmowa o książce, zagadki.
Filia nr 1 (organizator), Przedszkole nr 27, ul. Okrężna 32, 11 kwietnia, godz. 11.00

niebieskiTrzy kolory: niebieski
Cykl zajęć dla najmłodszych o silnym walorze rozwijającym wyobraźnię, kształtujące umiejętność spontanicznego snucia opowieści w oparciu o przygotowane wcześniej rekwizyty oraz akcentujące szeroko rozumianą zabawę z kolorem. W ramach zajęć odbędą się także warsztaty plastyczne, w czasie których uczestnicy wykonają wielkoformatowe obrazy nieba (praca w zespołach).
Filia nr 2, os. Zielone 3a, druga połowa kwietnia

AushwitzWyzwolenie obozu KL Auschwitz
Prelekcja Ryszarda Lisa dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 10.
Filia nr 5, ul. Ks.Bajdy 27, termin do uzgodnienia

Dzien Ksiazki_dla_Dzieci„Dzień Książki z bajkowymi postaciami”
Spotkanie dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbylitowkiej Górze.
Filia nr 5, ul. Ks.Bajdy 27, termin do uzgodnienia

F5 Zaprzyjaznij_sie_z_ksiazkaZaprzyjaźnij się z książką
Pod takim hasłem odbywa się samodzielne wypożyczanie książek do domu przez dzieci z Przedszkola nr 5. Książki są wymieniane na cotygodniowych spotkaniach w bibliotece.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, czwartki

F8 Swiat_ksiazka_malowany„Świat książką malowany”
Projekt edukacyjny realizowany wspólnie przez Filię nr 8 i Przedszkole nr 33, mający na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książki oraz rozwijanie zainteresowań literaturą. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w Kąciku Jasia i Małgosi.
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 3 kwietnia. godz. 9.00

F8 Bajkowe_poranki„Bajkowe poranki”
Cykliczne spotkania w Kąciku Jasia i Małgosi z dziećmi z Przedszkola nr 35 w Tarnowie, obejmujące seans głośnego czytania bajek oraz zajęcia plastyczne inspirowane lekturą. W tym miesiącu porozmawiamy o zjawiskach atmosferycznych związanych z pojawieniem się wiosny. Poznamy także zwyczaje zwierząt, które przebudziły się ze snu zimowego.
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 10,11,12 kwietnia, godz. 9.00

F9 zakamarkowe_spotkania„Zakamarkowe spotkania”
Całoroczny cykl spotkań uczniów i przedszkolaków z literaturą skandynawską.
Zajęcia opracowane w oparciu o książki Wydawnictwa Zakamarki dla przedszkolaków oraz uczniów klas nauczania początkowego. Szwedzka literatura dla dzieci ceniona jest na całym świecie za świetne ilustracje, mądre i pełne humoru teksty, a przede wszystkim za sposób traktowania dziecka.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, terminy do uzgodnienia (tel. 14 656 09 62)

wiosna„Opowiemy wam o wiośnie”
Cykl spotkań zapoznających młodych czytelników z fragmentami utworów o tematyce wiosennej oraz z książkami popularno-naukowymi zawierającymi opisy budzącej się do życia przyrody. Zajęcia przeznaczone dla przedszkolaków oraz uczniów klas nauczania początkowego.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, terminy do uzgodnienia (tel. 14 656 09 62)

f12 Poznaj_mnie_lepiej„Poznaj mnie lepiej!”
Cykl lekcji bibliotecznych dotyczących zbiorów audiowizualnych przeznaczonych dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze Dwudniakach.
Filia nr 12, ul. Klikowska 6, terminy do uzgodnienia, (tel. 14 656 09 48)

kot plot„Wlazł kotek na płotek”

Zajęcia literacko – edukacyjne dla przedszkolaków z wykorzystaniem wierszy Izabelli Klebańskiej. Dzieci dowiedzą się w formie zabawy jak zapisuje się melodię i wykonają instrument z butelek i wody.
Filia nr 18, ul. Romanowicza 38B, terminy do ustalenia (tel.:14 656 09 58)

Poprawiony: piątek, 30 marca 2018 09:28