Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu PDF Drukuj Email
czwartek, 14 września 2017 10:45

Wielki Konkurs MPKsiążka - przynieś książki i wygraj!

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

16 - 22 września 2017 r.

Co roku w dniach 16–22 września Europa obchodzi Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT) – największe wydarzenie poświęcone ekologicznemu transportowi miejskiemu. W ramach tarnowskiej edycji mieszkańcy będą mogli m.in. rywalizować w Konkursie MPKsiążka (Moja Prywatna Książka) oraz wziąć udział w licznych atrakcjach podczas EKOPIKNIKU w Parku Strzeleckim, 22 września.

Wielki Konkurs MPKsiążka - przynieś książki i wygraj!

Celem Konkursu „MPKsiążka 2017” jest zachęcenie mieszkańców Tarnowa, osób uczących się i pracujących w mieście Tarnowie do korzystania z komunikacji autobusowej oraz promocja zrównoważonego transportu miejskiego. Udział w Konkursie polega na dostarczeniu jak największej liczby książek, które docelowo przekazane będą do mobilnych biblioteczek w wybranych autobusach MPK. Jednym z punktów zbiórki książek jest Wypożyczalnia dla Dorosłych, przy ul. Staszica 6.

Konkurs trwa w okresie od 16 września 2017 r. do 21 września 2017 r do godz. 15.00. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w Konkursie odbędzie się 22 września 2017 r. o godz. 12.30 podczas Ekopikniku w Parku Strzeleckim. Fundatorem nagród w konkursie jest Urząd Miasta Tarnowa. Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich.

Wypożyczalnia dla Dorosłych, ul. Staszica 6, 16- 21 września, sobota, poniedziałek, czwartek 9.00-15.00, wtorek, środa 9.00-18.00.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Konkursu.

„Dzielmy się mobilnością” – EKOPIKNIK w Parku Strzeleckim.

Piknik na zakończenie Tygodnia Mobilności obejmujący m.in.: ogłoszenie wyników Konkursu MPKsiążka, akcję znakowania rowerów, zwiedzanie Teatralnego Autobusu, grę miejską dla cyklistów, gry i zabawy z MEGAksiążką oraz bookcrossingową wymianę książek.

Park Strzelecki (Ogród Jordanowski), 22 września, godz. 10.00 – 13.00 - piknik odwołany:

Ze względu na warunki atmosferyczne EKOPIKNIK w Parku Strzeleckim został odwołany.

Finał konkursu MPKSiążka odbędzie się podczas Pikniku Dzień Babiego Lata, który odbędzie się 30 września w godz. 14.00 - 19.00 na Tarnowskich Błoniach ( tereny za Parkiem Strzeleckim od ul.Romanowicza).
Wręczenie nagród w konkursie MPKsiązka około godz. 16.00.

Poprawiony: czwartek, 21 września 2017 08:42