TYDZIEŃ BIBLIOTEK - MAJ 2017 PDF Drukuj Email

8-15 maja 2017

Tydzie Bibliotek_-_plakat

8 maja (poniedziałek)

Joanna Babulagodz. 9.30 - Warsztaty ilustratorskie dla dzieci z ilustratorką Joanną Babulą

Filia nr 18, ul. Romanowicza 38B

plakat-tydzien2017godz. 14.00 – Spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza
Wypożyczalnia dla Dorosłych, ul. Staszica 6

9 maja (wtorek)

Agnieszka Opolska2godz. 9.00 - Agnieszka Opolska - spotkanie autorskie dla Młodzieży
Filia nr 9, ul. Krzyska 116

10 maja (środa)

Katarzyna Kurdzielgodz. 10.00 - "Najeżeni emocjami - jeż swoje kolce także ma"

Warsztaty biblioterapii dla uczniów ze szkół podstawowych z ilustratorką Katarzyną Kurdziel
Filia nr 17, ul. Westerplatte 8a

bibliozerca2godz. 13.00 - „Bibliożerca roku 2016”
Wybór najaktywniejszego czytelnika Działu dla Dzieci i Młodzieży w podziale na dwie kategorie wiekowe: 0-12 i 13-19 lat. Na tych którzy „pożarli” najwięcej książek czekają drobne upominki.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6

F17 Trzecie_tysiaclecie„Trzecie tysiąclecie wyzwaniem dla bibliotek”
Spotkanie w Klubie e-Seniora z okazji Tygodnia Bibliotek - z czytelnikami oraz przyjaciółmi książek i Filii nr 17. Dyskusja przy kawie i herbacie o książkach tradycyjnych i elektronicznych (bezpłatnym dostępie czytelników MBP do książek z portalu Legimi).
Filia nr 17, ul. Westerplatte 8a (zainteresowanych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny 14 6888046)

11 maja (czwartek)

Katarzyna Kurdzielgodz. 9.00 - Warsztaty ilustratorskie dla dzieci przedszkolnych z ilustratorką Katarzyną Kurdziel
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27

Chrystusikgodz. 17:00
- „Chrystusik od pól”
Wernisaż wystawy prac Łukasza Wojtanowskiego oraz uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie. Literackim motywem przewodnim prac jest wiersz Aleksandra Błoka „Staruszka i diablęta”.
Galeria Niebieska, ul. Krakowska 4

12 maja (piątek)

Slawomir Kopergodz. 12.00 - Sławomir Koper – spotkanie autorskie w DKK

Historyk, autor m. in.: Miłości, seksu i polityki w starożytnej Grecji i Rzy-mie, Wędrówek po Polsce piastowskiej, Spaceru po Lwowie, Wpływo-wych kobiet Drugiej Rzeczypospolitej, Życia prywatnego elit II Rzeczypo-spolitej. Specjalizuje się w okresie międzywojennym dziejów Polski i dzie-jach inteligencji w PRL. Wychodząc z założenia, że życie prywatne jest ważną częścią biografii każdego człowieka, porusza tematy z reguły po-mijane przez innych badaczy [źródło:http://slawomir-koper.com.pl/]
Dyskusyjny Klub Książki w Zakładzie Karnym, ul. Konarskiego

godz. 17.30 - Filia nr 8, ul. Traugutta 1

Ewa Nowakgodz. 9.00 - Spotkanie młodzieży gimnazjalnej z pisarką Ewą Nowak
W swojej twórczości Ewa Nowak usiłuje podpowiedzieć młodym, jak radzić sobie w relacjach z rodzicami i rówieśnikami. Autorka wskazuje nadrzędne wartości, którymi powinni się kierować: uczciwość, szczerość, przyjaźń, miłość i szacunek dla innych i samego siebie. W jej książkach nie brak też inteligentnego humoru, który zawsze trafnie dookreśla opisywaną rzeczywistość.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116

Agnieszka Opolskagodz. 17.00 - Agnieszka Opolska - spotkanie autorskie i promocja książki "Róża".
Absolwentka socjologii UJ, studiowała grafikę na ASP w Krakowie. Przez ponad 12 lat związana z Tarnowem i regionem tarnowskim, gdzie włą-czała się w pracę lokalnych instytucji na rzecz dzieci i młodzieży; osta-tecznie swoją przyszłość związała z Wielką Brytanią. Zadebiutowała po-wieścią Anna May, która wygrała IV edycję konkursu „Literacki Debiut Roku”. Teraz powraca z nową powieścią Róża [źródło:https://opolska.net/]
Spotkanie poprowadzi Katarzyna Sikora
Wypożyczalnia dla Dorosłych, ul. Staszica 6

Zespol Szkol_Plastycznychgodz. 18.00 – Wernisaż wystawy poplenerowej
Wystawa podsumowuje efekty prac podczas zimowych plenerów malar-skich w Jeżowie. Uczestnicy wystawy: nauczyciele Tomasz Głowacz, Mateusz Kijak oraz uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie
Filia nr 8, ul. Traugutta 1

Maria Kwatergodz. 17:30 - „Kalejdoskop wspomnień”
Poetyckie spotkanie autorskie z Marią Kwater.
Prowadzenie: Zbigniew Mirosławski
Galeria Niebieska, ul. Krakowska 4

Imprezy towarzyszące:

bookcrossingBookcrossing – akcja uwalniania książek
Biblioteka przy ul. Staszica 6 oraz filie na terenie miasta
8-15 maja w godz. pracy Biblioteki

ABC wiedzy_o_bibliotece„ABC wiedzy o książce i bibliotece"
Spotkania z klasami i grupami przedszkolnymi zapoznające młodych czytelników z działalnością biblioteki, jej regulaminem i księgozbiorem, zakończone zgaduj-zgadulą utrwalającą zdobytą wiedzę.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, (terminy uzgadniane indywidualnie)

F17 Tylko_bez_calowania„Tylko bez całowania!”
Spotkanie dla uczniów ze SP Nr 23. Dyskusja na tematy zawarte w książce Grzegorza Kasdepke „Tylko bez całowania !”, która w zabawny sposób opowiada o tęsknocie, poczuciu krzywdy, zazdrości, wstydzie jednocześnie tłumacząc, jak sobie radzić z tymi uczuciami.
Filia nr 17, ul. Westerplatte 8a, (termin do uzgodnienia)

F17 Duch_wspolnoty_„Duch wspólnoty”
Spotkanie dla dzieci z Przedszkoli nr 18 i 24. Czytanie edukacyjnej książeczki „Jak dobrze być razem!” – o pomaganiu sobie nawzajem, zdobywaniu przyjaciół, o tym, że obdarowywanie może być tak samo przyjemne jak otrzymywanie.
Filia nr 17, ul. Westerplatte 8a, (termin do uzgodnienia)

Poprawiony: piątek, 05 maja 2017 09:30