STREFA MŁODYCH I KĄCIKI BIBLIOTECZNE - MARZEC 2017 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 lutego 2017 05:42

poezja„Poezja na dzień dobry”
Jak dobrze zacząć dzień? „Różowe Moliki” to wiedzą – oczywiście, poetycko. Z okazji przypadającego w tym miesiącu Światowego Dnia Poezji Klub Moli Książkowych zaprasza za wspólną recytację utworów ulubionych poetów.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 11 marca, godz. 11.00-13.00

Nadwilaskie miasta„O krakowskich psach i kleparskich kotach”
W związku z poświęceniem 2017 roku rzece Wiśle - rozpoczynamy nowy cykl zajęć pt: „Tajemnice nadwiślańskich miast”, którego celem jest poznawanie ciekawostek, legend, zabytków oraz położenia na mapie Polski nadwiślańskich ośrodków miejskich. Marcowe spotkanie przeniesie małych czytelników do Krakowa, gdzie poznamy najciekawsze miejsca i atrakcje, historię pewnej umowy spisanej na pergaminie oraz wykonamy papierowe psy i koty.
 Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 18 marca, godz. 11.00-12.00

Marzanna„Wiosno, wiosno, wiosno ach to ty…?”
Z okazji pierwszego dnia wiosny uczestnicy zajęć wzbogacą swoją wiedzę o wiosenne zwyczaje, przyjrzą się zmianom zachodzącym w przyrodzie, przeprowadzą ciekawe doświadczenia. Nie zabraknie również „topienia” Marzanny.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 24 marca, godz. 16.00-17.45

Maska teatralna„Pierwszy teatr”
Marcowe spotkanie Klubu Moli Książkowych „Różowe Moliki” i wszystkich sympatyków Biblioteki. Na bazie literatury Moliki będą poszukiwać odpowiedzi na pytania: gdzie i kiedy została wystawiona pierwsza sztuka teatralna i jak wyglądał rozwój tego szczególnego miejsca na przestrzeni dziejów.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 25 marca, godz. 11.00-13.00

F17 Zajcia_dla_przedszkolakw„Supełki i węzełki”
Zajęcia w Baśniowym Kąciku Przedszkolaka z okazji 35 rocznicy śmierci Marii Kownackiej. Czytanie opowiadań połączone z zajęciami manualnymi; wyklejanki oraz wyszywanki.
Filia nr 17, ul. Westerplatte 8a, w godzinach otwarcia biblioteki

Poprawiony: wtorek, 28 lutego 2017 08:34