ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI - LUTY 2017 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 stycznia 2017 12:39

Lekcje biblioteczneLekcje biblioteczne (terminy i tematy do uzgodnienia)
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, tel. 14 688 80 23 w. 21 oferta 2017
Dział Starych Druków, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 24
Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 28
Dział Książki Obcojęzycznej, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 27
Filie biblioteczne

Bajka o_halasliwym_smoku„Bajka o Hałaśliwym Smoku”
Bardzo kolorowy i – wbrew tytułowi – cichy teatrzyk kukiełkowy przygotowany przez pracowników biblioteki dla przedszkolaków. Zapraszamy nie tylko grupy zorganizowane.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny 14 688 80 23 w. 21

Gromadka Kubusia„Gromadka Kubusia Puchatka”

„…Kiedy mi wesoło piosenką się dzielę i śpiewamy razem z moim przyjacielem…” – teatrzyk kukiełkowy przedstawiający przygody i zabawy mieszkańców Stumilowego Lasu.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny 14 688 80 23 w. 21

Chlopska Szkola_Biznesu„Chłopska Szkoła Biznesu”
Propozycja zajęć bibliotecznych dla gimnazjalistów i licealistów z wykorzystaniem gry symulacyjnej, która służy tworzeniu, wdrażaniu i upowszechnianiu nowatorskich narzędzi do edukacji ekonomicznej, inspirowanych historią i dziedzictwem kulturowym Małopolski. Proponujemy dwa poziomy gry: dla tych, którzy dopiero uczą się zasad rynku i tych, którzy pierwsze „transakcje” maja już za sobą.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny 14 688 80 23 w. 21

A jak_anakonda„A” jak anakonda
Cykliczne spotkania edukacyjne w Publicznym Przedszkolu nr 27. Głośne czytanie fragmentu książki Agnieszki Stelmaszyk „Zbawcy książek”, rozmowy i zabawy z najmłodszymi.
Publiczne Przedszkole nr 27, ul. Okrężna 32, środa (termin do uzgodnienia), godz. 10.30

F5 zima„My się zimy nie boimy”

Cykl zajęć literacko-plastycznych na podstawie opowiadań: „Zimowe zabawy Misia Kuleczki”- B. Formy oraz „Królowa Śniegu”- H.CH. Andersena. Uczestnicy: dzieci z Przedszkola nr 5. (kontynuacja zajęć)
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, wtorki, piątki

F5 Zaprzyjaznij_sie_z_ksiazka„Zaprzyjaźnij się z książką”
Pod takim hasłem będą odbywały się samodzielne wypożyczania książek do domu, przez dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5. Książki będą wymieniane na cotygodniowych spotkaniach w bibliotece.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, wtorki, piątki

F8 Swiat_ksiazka_malowany„Świat książką malowany”
Projekt edukacyjny realizowany wspólnie przez Filię nr 8 MBP i Przedszkole nr 33, mający na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książki oraz rozwijanie zainteresowań literaturą. Zajęcia odbywają się 1 raz w miesiącu w Kąciku Jasia i Małgosi.
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 2 lutego, godz. 9.00

F8 Bajkowe_poranki„Bajkowe poranki”
Cykliczne spotkania z dziećmi z Przedszkola nr 35 w Tarnowie, obejmujące seans głośnego czytania bajek oraz zajęcia plastyczne inspirowane lekturą (Kącik Jasia i Małgosi). W tym miesiącu dzieci poznają zimowe dyscypliny sportowe.
Filia nr 8, ul. Traugutta 14,15,16,17 lutego, godz.9.00

F9 PanKuleczka„Pan Kuleczka i przyjaciele…”
Cykl spotkań dla dzieci przedszkolnych o cierpliwym i pomysłowym Panu Kuleczce oraz jego podopiecznych, którzy potrafią się cieszyć z najmniejszych i zdawałoby się najmniej znaczących drobiazgów.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, terminy do uzgodnienia

F17 Kocham_Cie_Polsko„Kocham Cię Polsko!”
Cykl zajęć edukacyjnych dla uczniów ze SP Nr 23 w konwencji kalamburów rozwijających wiedzę o Polsce z zakresu: historii, kultury i sztuki. Zajęcia połączone z zabawą i grą planszową
Filia nr 17, ul. Westerplatte 8a, termin do uzgodnienia

F18 Dlaczego_tańczymy„Dlaczego tańczymy?”
Zajęcia dydaktyczne z elementami zabawy. Pogadanka na temat historii tańca, jego znaczenia w kulturze, tradycji, folklorze. Prezentacja kroków trzech wybranych tańców. Zajęcia zwieńczy konkurs taneczny dla dzieci.
Filia nr 18, ul. Romanowicza 38B, terminy do ustalenia (tel.:14 656 09 58)

Poprawiony: czwartek, 26 stycznia 2017 12:15