STREFA MŁODYCH I KĄCIKI BIBLIOTECZNE - LUTY 2017 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 stycznia 2017 12:34

Z poezją..."Z poezją po falach Wisły”
Głośne czytanie poezji o największej rzece Polski – Wiśle oraz utrwalenie tych wiadomości na ilustracjach wykonanych przez Moliki.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 11 lutego, godz. 11.00-13.00

walentynki„Walentynki w bibliotece”
14 lutego obchodzony jest Dzień Zakochanych. Zapraszamy dzieci do zapoznania się z historią św. Walentego, wykonania pamiątkowego zdjęcia w walentynkowym sercu – upominku dla bliskich osób – oraz na prowadzoną przez wodzireja dyskotekę dla zakochanych.
Dla starszych: „Zakochani w literaturze” – wystawka ciekawych historii miłosnych.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 14 lutego, godz. 13.00-15.00

Torun"Toruńskie pierniki”
W związku z poświęceniem 2017 roku rzece Wiśle - rozpoczynamy nowy cykl zajęć pt. „Tajemnice nadwiślańskich miast”, którego celem jest poznawanie ciekawostek, legend, zabytków oraz położenia na mapie Polski nadwiślańskich ośrodków miejskich. Pierwsze spotkanie przeniesie małych czytelników do Torunia, gdzie poznamy najciekawsze miejsca i atrakcje oraz „wypieczemy” pierniczki według tajemnej receptury.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 18 lutego godz. 11.00-12.00

Zofia Chadzynska„105 rocznica urodzin Zofii Chądzyńskiej”
Pod takim hasłem przebiegać będzie lutowe spotkanie Klubu Moli Książkowych „Różowe Moliki” oraz wszystkich sympatyków Biblioteki. Atrakcją spotkania będą książki Zofii Chądzyńskiej – prozaika, tłumaczki, autorki powieści psychologicznych dla młodzieży, takich jak: „Przez ciebie, Drabie”, „Statki, które mijają się nocą”, „Dorosnąć”, „Wstęga pawilonu".
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 25 lutego, godz. 11.00-13.00

Biblioteka and_przedszkoleBiblioteka@Przedszkole
”Królowa rzek polskich – nasza Wisła” jest hasłem lutowych spotkań z przedszkolakami z okazji Roku Wisły. Zajęcia mają na celu rozwijanie zainteresowań pięknem i bogactwem naszego kraju a także zapoznanie dzieci z największą rzeką Polski oraz z niektórymi leżącymi nad nią miastami i ich zabytkami.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, czwartki

dinozaur„Co wiesz o dinozaurach?”
26 lutego obchodzony jest Dzień Dinozaura. Z tej okazji na zajęciach wzbogacimy swoją wiedzę o prehistorycznych gadach na podstawie bogatej literatury dostępnej w Dziale dla Dzieci i Młodzieży. Zrekonstruujemy szkielety dinozaurów i wcielimy się w rolę archeologów. Zwieńczeniem zajęć będzie wyrzeźbienie z papieru ogromnego Dinostwora. Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 24 lutego., godz. 16.00-17.45

F17 zakrecone łamigłówki„Zakręcone łamigłówki”
Zajęcia plastyczno-literackie dla dzieci w Baśniowym Kąciku Przedszkolaka; rozwiązywanie zagadek i łamigłówek, znajdowanie różnic, łączenie kropek, labirynty, układanie puzzli połączone z zajęciami manualnymi
Filia nr 17, ul. Westerplatte 8a, w godzinach otwarcia biblioteki