Home Zajęcia dla szkół i przedszkoli
ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI - MAJ 2018 PDF Drukuj Email
wtorek, 24 kwietnia 2018 06:59

Lekcje biblioteczneLekcje biblioteczne (terminy i tematy do uzgodnienia)
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, tel. 14 688 80 23 w. 21 (oferta 2018 dla szkół, oraz dla przedszkoli)
Dział Starych Druków, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 24
Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 28
Dział Książki Obcojęzycznej, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 27
Filie biblioteczne (www.biblioteka.tarnow.pl/filie)

Chlopska Szkola_Biznesu„Chłopska Szkoła Biznesu”
Propozycja zajęć bibliotecznych dla gimnazjalistów i licealistów z wykorzystaniem gry symulacyjnej, która służy tworzeniu, wdrażaniu i upowszechnianiu nowatorskich narzędzi do edukacji ekonomicznej, inspirowanych historią i dziedzictwem kulturowym Małopolski. Proponujemy dwa poziomy gry: dla tych, którzy dopiero uczą się zasad rynku i tych, którzy pierwsze „transakcje” mają już za sobą.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do uzgodnienia (14 688 80 23 w. 21)

P jak_Przedszkole„P” jak przedszkole

Cykliczne zajęcia dla dzieci z Przedszkola nr 27: głośne czytanie, rozmowa o książce, zagadki.
Filia nr 1 (organizator), Przedszkole nr 27, ul. Okrężna 32, 11 maja, godz. 11:00

Poranek CzytelniczyMajowy poranek czytelniczy
Kolejne spotkanie będące częścią cyklu oraz owocem współpracy z Tarnowskim Teatrem, w ramach której zapraszamy profesjonalnych aktorów do udziału w naszych zajęciach. Poranki czytelnicze nie ograniczają się jedynie do głośnej lektury bajek. Scenariusz zajęć zawiera także część warsztatową nastawioną na działanie, odtwarzanie i tworzenie.
Filia nr 2, os. Zielone 3a, termin do ustalenia.

wiersze„W świecie wierszy Jana Brzechwy”

Głośne czytanie, zagadki, piosenki, zajęcia plastyczne dla dzieci z Przedszkola nr 5.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, wtorki, czwartki

F5 Zaprzyjaznij_sie_z_ksiazkaZaprzyjaźnij się z książką
Pod takim hasłem odbywa się samodzielne wypożyczanie książek do domu przez dzieci z Przedszkola nr 5. Książki są wymieniane na cotygodniowych spotkaniach w bibliotece.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, czwartki

F8 Swiat_ksiazka_malowany„Świat książką malowany”
Projekt edukacyjny realizowany wspólnie przez Filię nr 8 i Przedszkole nr 33, mający na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książki oraz rozwijanie zainteresowań literaturą. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w Kąciku Jasia i Małgosi.
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 8, 9 maja, godz. 9:00

F8 Bajkowe_poranki„Bajkowe poranki”
Cykliczne spotkania w Kąciku Jasia i Małgosi z dziećmi z Przedszkola nr 35 w Tarnowie, obejmujące seans głośnego czytania bajek oraz zajęcia plastyczne inspirowane lekturą.
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 15 maja, godz. 9:00

F9 zakamarkowe_spotkania„Zakamarkowe spotkania”
Całoroczny cykl spotkań uczniów i przedszkolaków z literaturą skandynawską.
Zajęcia opracowane w oparciu o książki Wydawnictwa Zakamarki dla przedszkolaków oraz uczniów klas nauczania początkowego. Szwedzka literatura dla dzieci ceniona jest na całym świecie za świetne ilustracje, mądre i pełne humoru teksty, a przede wszystkim za sposób traktowania dziecka.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, terminy do uzgodnienia (tel. 14 656 09 62)

serce„Patriotyzm - a co to takiego?"
Spotkania dla grup przedszkolnych w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem zajęć jest budowanie w świadomości dzieci poczucia, jak ważnym wydarzeniem dla przyszłości Polski było odzyskanie niepodległości, budowanie poczucia dumy narodowej oraz przywiązania do ojczyzny.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, terminy do uzgodnienia (tel. 14 656 09 62)

Pan Kuleczka„Nie tylko Pan Kuleczka…”

Zajęcia dla klas trzecich przygotowujące do spotkania autorskiego z Wojciechem Widłakiem.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, 8 maja, godz. 11.15

wiosna„Opowiemy wam o wiośnie”
Cykl spotkań zapoznających młodych czytelników z fragmentami utworów o tematyce wiosennej oraz z książkami popularno-naukowymi zawierającymi opisy budzącej się do życia przyrody. Zajęcia przeznaczone dla przedszkolaków oraz uczniów klas nauczania początkowego.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, terminy do uzgodnienia (tel. 14 656 09 62)

f12 Poznaj_mnie_lepiej„Poznaj mnie lepiej!”
Cykl lekcji bibliotecznych dotyczących zbiorów audiowizualnych przeznaczonych dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze Dwudniakach.
Filia nr 12, ul. Klikowska 6, terminy do uzgodnienia, (tel. 14 656 09 48)

F18 Dyrygent„Muzyczna zgraja”
Zajęcia literacko-edukacyjne dla przedszkolaków z elementami zabawy, na których dzieci dowiedzą się: kto to jest dyrygent i czym jest orkiestra.
Filia nr 18, ul. Romanowicza 38B, terminy do ustalenia (tel.:14 656 09 58)

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.