Home Zajęcia dla szkół i przedszkoli
ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI - PAŹDZIERNIK 2017 PDF Drukuj Email
Wkrótce...
Wpisany przez Redaktor
wtorek, 26 września 2017 05:20

Lekcje biblioteczneLekcje biblioteczne (terminy i tematy do uzgodnienia)
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, tel. 14 688 80 23 w. 21 (oferta 2017)
Dział Starych Druków, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 24
Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 28
Dział Książki Obcojęzycznej, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 27
Filie biblioteczne

Biblioteka and_przedszkoleBiblioteka&Przedszkole
”Lato nad stawem” - zajęcia dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym bazujące na metodach aktywizujących w myśl zasady „uczenie przez zabawę”. Staw to miejsce tętniące życiem, zwłaszcza w najcieplejszej porze roku. Żabie skoki, ucieczka przed trzmielem, brodzenie w stawie – to tylko niektóre letnie propozycje dla najmłodszych.
 Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, czwartki

Wisla„Perypetie Pani Wisły”
W związku z obchodami Roku Wisły mamy w ofercie dla najmłodszych inscenizację teatralną, będącą adaptacją legendy o powstaniu Królowej Rzek. Zapraszamy nie tylko grupy zorganizowane.

tornister„Kłótnia w tornistrze”
Zapraszamy najmłodszych na przedstawienie kukiełkowe „Kłótnia w tornistrze” na podst. opowiadania Elżbiety Bednarczyk. Zapraszamy nie tylko grupy zorganizowane.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do uzgodnienia

Chlopska Szkola_Biznesu„Chłopska Szkoła Biznesu”
Propozycja zajęć bibliotecznych dla gimnazjalistów i licealistów z wykorzystaniem gry symulacyjnej, która służy tworzeniu, wdrażaniu i upowszechnianiu nowatorskich narzędzi do edukacji ekonomicznej, inspirowanych historią i dziedzictwem kulturowym Małopolski. Proponujemy dwa poziomy gry: dla tych, którzy dopiero uczą się zasad rynku i tych, którzy pierwsze „transakcje” mają już za sobą.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do uzgodnienia

Grod„Z wizytą w grodzie Mieszka I”
Zajęcia obrazujące codzienność za życia twórcy państwa polskiego, miejsce Polski na arenie politycznego i chrześcijańskiego świata, poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: co zawdzięczamy religijnym decyzjom księcia. Dla chętnych wcielenie się w rolę postaci biorących udział w najważniejszym religijnym wydarzeniu (zajęcia dla uczniów SP nr 5, kl. 4)
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 31 października, godz. 10.30

F1 Swiat_gdy„…Świat, gdy ma się kilka lat…”
Cykliczne spotkania edukacyjne z dziećmi z Publicznego Przedszkola nr 1 . W programie: głośne czytanie, zagadki i zabawy.
Filia nr 1, ul. Gumniska 28, termin do uzgodnienia, godz. 10.30

F5 Jak_dobrze_by_przedszkolakiem„Jak dobrze być przedszkolakiem”
Na październikowych zajęciach dzieci posłuchają odpowiednio dobranych bajek, wierszy i opowiadań, poznają przedszkole i oswoją się z nowymi doświadczeniami, które dla maluchów bywają niełatwe.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, terminy do uzgodnienia

F5 Zaprzyjaznij_sie_z_ksiazka„Zaprzyjaźnij się z książką”
Pod takim hasłem będą odbywały się samodzielne wypożyczania książek do domu, przez dzieci z Przedszkola nr 5. Książki będą wymieniane na cotygodniowych spotkaniach w bibliotece.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, czwartki, piątki

F8 Swiat_ksiazka_malowanyŚwiat książką malowany
Projekt edukacyjny realizowany wspólnie przez Filię nr 8 MBP i Przedszkole nr 33, mający na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książki oraz rozwijanie zainteresowań literaturą. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w Kąciku Jasia i Małgosi.
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 3, 5.października,  godz. 9.00

F8 Bajkowe_porankiBajkowe poranki
Cykliczne spotkania z dziećmi z Przedszkola nr 35 w Tarnowie, obejmujące seans głośnego czytania bajek oraz zajęcia plastyczne inspirowane lekturą (Kącik Jasia i Małgosi).
Filia nr 8, ul. Traugutta 1,10, 12 października, godz. 9.00

Jesien LiterackaXXVII Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka
Spotkanie poetyckie dla uczniów SP nr 14.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, 6 października, godz. 10.30

SiemachaTeatrzyk Plastuś
Wiersze Jana Brzechwy w wykonaniu teatrzyku „Plastuś” działającego przy Stowarzyszeniu „Siemacha” dla klas nauczania początkowego
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, 10 października 10.30

F9 Muzeum„Ceramika i biżuteria w pradziejach”
Lekcja muzealna.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, 12 października, godz. 10.30

Tarnw pierwsze_niepodlege31.10.1918 Tarnów – Pierwsze niepodległe. W oczekiwaniu na wolność
Wykład pana Wojciecha Sypka dla klas 7 i 8
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, 31 października, godz. 10.30

f12 Poznaj_mnie_lepiej„Poznaj mnie lepiej!”
Lekcja biblioteczna dla dzieci niepełnosprawnych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze-Dwudniakach dotycząca specjalnych zbiorów audiowizualnych.
Filia nr 12, ul. Klikowska 6, termin do uzgodnienia

F17_Magia_trzech_slow„Magia trzech słów…”
Cykl spotkań edukacyjnych - Akademia dobrych manier, dla dzieci z Przedszkoli 24 i 18. Czytanie zabawnych i pouczających wierszyków, opatrzonych mądrymi radami, dzięki którym dziecko jest w stanie ocenić czy postępuje właściwie
Filia 17, ul. Westerplatte 8a, terminy do uzgodnienia

F17 Ciekawe_dlaczego„Ciekawe dlaczego?”
Lekcja biblioteczna dla uczniów ze SP Nr 23, czytanie publikacji „Mały słownik ważnych pojęć” Bertranda Fichou, dzięki której w niekonwencjonalny sposób – za pomocą komiksów – podane są definicje zjawisk zachodzących we współczesnym świecie
Filia nr 17, ul. Westerplatte 8a, termin do uzgodnienia

F18 akwariumJesienne akwarium
warsztaty plastyczne, podczas których dzieci będą wykonywać kompozycje
z suchych, sprasowanych liści imitujących ławice ryb.
Filia nr 18, ul. Romanowicza 38B, terminy do uzgodnienia (tel.:14 656 09 58)

Poprawiony: poniedziałek, 16 października 2017 05:19

Copyright © 2017 . Wszelkie prawa zastrzeżone.