Home Ogłoszenia MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK
MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK PDF Drukuj Email
wtorek, 02 czerwca 2020 09:49

Logo akcji - z lewej strony książka z dłonią dorosłego i dziecka, z prawej strony napis Mała Książka Wielki Człowiek

Mała Książka Wielki Człowiek - trzecia edycja.

Zapraszamy wszystkie przedszkolaki w wieku 3-6 lat do Działu dla Dzieci i Młodzieży oraz filii bibliotecznych na terenie miasta po odbiór bezpłatnych wyprawek czytelniczych.

W skład wyprawki wchodzi dostosowana pod względem treści i formy do potrzeb dzieci książeczka "Pierwsze czytanki dla...", poradnik dla rodziców oraz Karta Małego Czytelnika, na której dziecko za każdą wizytę w bibliotece zbiera naklejkę. Po uzyskaniu dziesięciu naklejek Młody Czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania oraz otrzyma pamiątkową przypinkę.
Projekt „Mała książka – wielki człowiek” jest realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii Instytutu Książki w Warszawie we współpracy z bibliotekami publicznymi. Akcja ma na celu popularyzację czytania wśród najmłodszych oraz zachęcanie do korzystania z biblioteki jako miejsca przyjaznego dzieciom i oferującego wspaniałą literaturę.

Realizacja projektu w Tarnowie spotkała się z dużym zainteresowaniem - wydaliśmy blisko 500 wyprawek dla przedszkolaków, wiele dzieci wraca do nas regularnie i zbiera naklejki.

Wyprawki Czytelnicze dla dzieci z roczników 2014-2017 można odebrać
w następujących działach i filiach MBP:

- Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6

- Filia nr 1, ul. Gumniska 28

- Filia nr 2, os. Zielone 3a

- Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27

- Filia nr 8, ul. Traugutta 1

- Filia nr 9, ul. Krzyska 116

- Filia nr 12, ul. Klikowska 6

- Filia nr 13, ul. Starodąbrowska 4

- Filia nr 18, ul. Romanowicza 38B

Zapraszamy do odwiedzania naszej biblioteki z maluchami!

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizator: Instytut Książki
Patronat Honorowy: Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak
Partnerzy: Polska Sekcja IBBY, Fundacja Metropolia Dzieci, Nowoczesna Biblioteka 3.0
Patronat Medialny: Ryms, CzasDzieci.pl

Poprawiony: czwartek, 16 lipca 2020 14:58

Copyright © 2020 . Wszelkie prawa zastrzeżone.