Home E-booki
E-BOOKI PDF Drukuj Email
Biblioteka
wtorek, 12 maja 2020 08:12

 

Wolne Lektury

Wolne Lektury to internetowa biblioteka prowadzona przez Fundację Nowoczesna Polska, w której znajdziesz utwory należące do klasyki literatury polskiej oraz światowej zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

E-booki i audiobooki można pobrać za darmo na dowolne urządzenie (PC, tablet, smartfon, odtwarzacz mp3) zgodnie z prawem, bez żadnych ograniczeń czytać, słuchać, a nawet udostępniać innym.

Książki udostępniane są w kilku formatach:

  • e-booki: html, txt, pdf, epub, mobi, fb2,

  • audiobooki: mp3, Ogg Vorbis oraz format DAISY dostosowany do potrzeb osób słabowidzących, niewidomych oraz osób mających trudności z czytaniem.

 

IBUK Libra

IBUK Libra to wirtualna czytelnia Wydawnictwa Naukowego PWN z całodobowym dostępem do publikacji z różnych dziedzin. Wydawanie kodów IBUK Libra potrzebnych do korzystania z portalu odbywa się po wysłaniu prośby na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

LEGIMI

Legimi to polska wypożyczalnia ebooków. Po pobraniu książki można czytać bez dostępu do Intenetu.

Kody wysyłane są wyłącznie do czytelników, którzy nie mają zadłużeń wobec biblioteki. Wiecej na stronie głównej stronie biblioteki oraz na podstronie w zakladce: "Legimi - czytaj bez ograniczeń".

 

Tarnowska Biblioteka Cyfrowa

Biblioteka cyfrowa Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Słowackiego zawiera 1237 publikacji, które w większości mają otwarty dostęp. Znajdziemy tu starodruki, publikację oraz prasę z XIX w. jak i początku XX w. oraz wybrane książki i prasę regionalną współczesną. 

 

POLONA

3 miliony obiektów cyfrowych – książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych – dostępnych jest w Internecie dzięki cyfrowej Bibliotece Narodowej POLONA. To obecnie jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie. Dostęp jest bezpłatny.

 

Federacja Bibliotek Cyfrowych

W FBC możesz przeszukiwać elektroniczne zbiory polskich instytucji kulturalnych i naukowych. W bazie FBC znajduje się ponad 6,7 miliona obiektów cyfrowych! FBC jest największym polskim dostawcą danych do Europeany - europejskiej biblioteki cyfrowej. Dostęp jest bezpłatny.

 

Lektury

Lektury.gov.pl to kolejna wirtualna biblioteka, w której uczniowie i nauczyciele znajdą wybrane tytuły z kanonu lektur szkolnych. Dostęp jest bezpłatny.

 

Otwórz Książkę

Portal Otwórz Książkę gromadzi i udostępnia cyfrowe wersje prac naukowych polskich uczonych udostępnionych przez ich autorów lub/i wydawców. W skład kolekcji wchodzą przede wszystkim książki niedostępne już na rynku w wersji drukowanej, poszukiwane ze względu na wartość naukową i edukacyjną. Dostęp jest bezpłatny.

 

Virtualo

Księgarnia internetowa, w której oprócz płatnych e-booków można znaleźć kilkadziesiąt darmowych i legalnych e-booków dostępnych w różnych formatach: EBOOK: PDF , EPUB , MOBI.

 

Kubuś + storytel

Darmowe audiobooki znanych i nieznanych bajek i baśni na portalu Kubuś. Baza jest darmowa i ciągle jest uzupełniana o nowe tytuły. 

 

Polska Poezja

Portal Polska Poezja prezentuje wiersze polskich poetów czytane przez najlepszych polskich aktorów. Obecnie w naszej audiotece znajduje się ponad 270 wierszy i zamierzamy systematycznie dodawać kolejne nagrania, by w ciągu najbliższych lat przynieść miłośnikom literatury i myśli ojczystej korpus najistotniejszych dzieł poezji polskiej oraz stworzyć pierwszą w Polsce pełną Audiotekę Polskiej Poezji. 

 

Projekty Wikipedii: Wikibooks oraz Wikiźródła

Dwa projekty popularnej encyklopedii internetowej zawierającej darmowe utwory literackie oraz e-booki. 

 

Klub Ruszaj w Drogę!

Portal "Klub Ruszaj w Drogę!" udostępniająca darmowe publikacje na temat zabytków i atrakcji miast oraz regionów podzielona według województw. Publikacje przygotowały lokalne organizacje turystyczne i samorządy. Dostęp darmowy.  

 

Przygotowała: Małgorzata Sobol-Kiełbania

Poprawiony: wtorek, 07 lipca 2020 09:59
 
Copyright © 2020 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla themes designed by Lonex.