Home
RODO PDF Drukuj Email
Biblioteka
środa, 03 kwietnia 2019 07:12

 

W dniu 25 maja 2018 roku weszło w życie nowe Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO).

W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa Państwa danych oraz transparentności w procesach ich przetwarzania zamieszczamy informację o przetwarzanych przez nas danych osobowych, a także przysługujących Państwu, w związku z tym prawach.

 

  • Administratorem danych osobowych jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliusza Słowackiego, ul. Krakowska 4, 33-100 Tarnów, wpisana do Rejestru Instytucji Kultury nr KS.II-0411/2/92, NIP 8731024491, REGON 850017169.

 

  • Dane osobowe są przetwarzane automatycznie i w formie papierowej.

  • Dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich.

  • Dane osobowe mogą być udostępniane podmiotom świadczącym usługi związane ze wsparciem programistycznym i informatycznym, podmiotom świadczącym usługi windykacyjne, podmiotom świadczącym usługi prawne, na podstawie umów o powierzenie przetwarzania danych.

  • Osoby, których dane są przetwarzane, mają prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania. Ponadto każda osoba, której dane dotyczą, ma prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

  • Dane osobowe Czytelników są przetwarzane w celach związanych z korzystaniem z udostępnionych zbiorów bibliotecznych – ich wypożyczaniem i zwrotem oraz w celach statystycznych, na podstawie Ustawy o bibliotekach z dn. 27 czerwca 1997 z późn. zm. oraz Ustawy o statystyce publicznej z dn. 29 czerwca 1995 z późn. zm. Podanie danych osobowych przez Czytelnika jest dobrowolne, ale ich niepodanie uniemożliwia korzystanie ze zbiorów bibliotecznych.

  • Dostęp do danych Czytelników jest możliwy w działach udostępniania, filiach i punktach bibliotecznych lub poprzez katalog OPAC.

  • Dane osobowe Czytelników są przechowywane do 10 lat po ustaniu korzystania ze zbiorów, o ile wszelkie zobowiązania wobec Biblioteki zostały uregulowane, na podstawie Ustawy z dnia 14 lipca 1983 z późn. zm. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach.

  • Dla zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony mienia Biblioteka jest objęta monitoringiem wizyjnym, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

  • Zasady ochrony danych osobowych uczestników imprez organizowanych lub współorganizowanych przez Bibliotekę są uregulowane odrębnie w Regulaminie imprez.

 

 

 

Poprawiony: środa, 03 kwietnia 2019 07:20
 
Copyright © 2020 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla themes designed by Lonex.