Home Biblioteczne przedszkola Kącik Misia Uszatka
Kącik Misia Uszatka PDF Drukuj Email
Formy
środa, 14 grudnia 2011 11:34

 

f18

Filia nr 18, ul. Romanowicza 38

 

W dobrze już znanym dzieciom "Kąciku Misia Uszatka" kilka razy w miesiącu odbywają się, zorganizowane przez bibliotekę, spotkania o charakterze edukacyjno-rozrywkowym, przeznaczone dla przedszkolaków.


Terminy spotkań z grupami przedszkolnymi z reguły ustalane są na bieżąco z uwzględnieniem harmonogramu danej placówki oświatowej. Tematyka, podejmowana na zajęciach, ma charakter różnorodny, niemniej z uwagi na ekologiczny profil naszej filii staramy się organizować spotkania zorientowane przede wszystkim na kształtowanie odpowiednich postaw wobec zagadnień związanych z ekologią oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno otaczającego świata. Zgodnie z tą ideą nierzadko na zajęciach plastycznych wykorzystujemy materiały pochodzenia naturalnego takie jak liście, kwiaty, muszle czy kamienie.

Biblioteka otwarta jest na wszelkie propozycje zarówno tematyczne, jak i te, odnoszące się do formy pracy z dziećmi. Chętnie nawiązujemy dialog z pedagogami i wychowawcami w celu skorelowania tematów, umożliwiających uzupełnianie edukacji przedszkolnej.

Poza wyżej wymienionymi formami pracy z najmłodszym czytelnikiem nasza filia proponuje również inne formy mające wpływ na popularyzację literatury. Oprócz tego organizujemy konkursy plastyczne, literackie lub plastyczno-literackie. Prace wykonane przez dzieci zawsze można obejrzeć na wystawie pokonkursowej, której uroczyste otwarcie jest połączone z rozdaniem nagród laureatom.

Poprawiony: poniedziałek, 13 lutego 2017 10:02
 
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla themes designed by Lonex.