Home Biblioteczne przedszkola Baśniowy Kącik Przedszkolaka
Formy
środa, 14 grudnia 2011 11:33

Baśniowy Kącik PrzedszkolakaFilia Nr 17, ul. Westerplatte 8a

To magiczne miejsce spotkań i zabaw dla najmłodszych dzieci, które odwiedzają bibliotekę wraz z rodzicami korzystającymi ze zbiorów Filii 17. Dzieci mogą tu spędzać czas na zabawie pluszowymi przytulankami, oglądaniu pięknych kolorowych bajek, baśni i książek edukacyjnych, lub uczestniczyć w comiesięcznych formach o charakterze edukacyjno-rozrywkowym. W Baśniowym Kąciku Przedszkolaka odbywają się również zorganizowane spotkania dla dzieci z okolicznych Przedszkoli nr 18 i 24.

Spotkania mają charakter literacko-plastyczny oraz uwzględniają comiesięczne zajęcia i zabawy tematyczne np.:

"Na mróz i niepogodę" - czytanie baśni, zabawa kukiełkami przedstawiającymi postacie z baśni,
"Wiosenne tajemnice" - kwiaty robione w technice origami,

"Zostań poliglotą" - nauka podstawowych słów w trzech językach, zabawa z elementarzem językowym.

Poprzez zabawę i obcowanie z książką w Baśniowym Kąciku Przedszkolaka, najmłodsze dzieci rozwijają sprawności manualne, estetyczne i pobudzające wyobraźnię. Uczą się od najmłodszych lat przyjaźni z książką.

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.