Home Archiwum
WYSTAWY PDF Drukuj Email
Wydarzenia - archiwum
środa, 25 kwietnia 2012 00:00

 

mickiewicz

 

"Pan Tadeusz w ilustracjach M. E. Andriollego"

Wystawa przygotowana w związku z zainicjowaną przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego akcją „Narodowe Czytanie Pana Tadeusza”. 8 września 24 plansze, wykonane przez M.E.Andriollego do pierwszego ilustrowanego wydania Pana Tadeusza,  zaprezentowane zostały na ul. Wałowej, we wnętrzu stylizowanego autobusu. Obecnie wystawę oglądać można w Galerii Niebieskiej MBP przy ul. Krakowskiej 4.  [zob. zdjęcia...]


Galeria Niebieska, ul. Krakowska 4, 19 września - 19 października

 

kobietaPejzaż z kobietą - wystawa fotograficzna. Motywem przewodnim tegorocznej edycji IV Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego zorganizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie była kobieta. Konkurs zgromadził prace 138 autorów z całej Polski, chociaż zdarzyła się także praca z Niemiec!

Jury, pod przewodnictwem Tadeusza Koniarza, przyznało nagrody i wyróżnienia tym autorom, którzy „potrafili wyzwolić się ze stereotypowych skojarzeń” i nadać swoim pracom uniwersalny charakter oraz artystyczny wymiar.

Podsumowanie konkursu „Pejzaż z kobietą” oraz wręczenie nagród nastąpiło 11 marca 2012 r. w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego. Tam także można było obejrzeć wernisaż nagrodzonych prac oraz tych, które wprawdzie nagród nie otrzymały, ale zyskały sympatię i uznanie jurorów. Z tej okazji GMCKiB w Skrzyszowie wydało także album z fotografiami zaprezentowanymi na wystawie.

Wystawę „Pejzaż z kobietą” można było obejrzeć również na tarnowskim Rynku oraz na ulicy Wałowej.

Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 12 września - 15 października

 

 

drzwi


"Drzwi do plakatu" - wystawa  prac artysty plastyka Mieczysława Górowskiego (1941-2011), jednego z najciekawszych twórców polskiego plakatu, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Filia nr 17, ul. Westerplatte 8a, wrzesień-październik
 

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: wtorek, 18 września 2012 15:25
 
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla themes designed by Lonex.