ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI - KWIECIEŃ 2019 PDF Drukuj Email
piątek, 22 marca 2019 13:40

Lekcje biblioteczneLekcje biblioteczne (terminy i tematy do uzgodnienia)
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, tel. 14 688 80 23 w. 21 (oferta2018 dla szkół, oraz dla przedszkoli)
Dział Starych Druków, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 24
Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 28
Dział Książki Obcojęzycznej, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 27
Filie biblioteczne (www.biblioteka.tarnow.pl/filie

Chlopska Szkola_BiznesuChłopska Szkoła Biznesu”
Propozycja zajęć bibliotecznych dla gimnazjalistów i licealistów z wykorzystaniem gry symulacyjnej, która służy tworzeniu, wdrażaniu i upowszechnianiu nowatorskich narzędzi do edukacji ekonomicznej, inspirowanych historią i dziedzictwem kulturowym Małopolski. Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do uzgodnienia

Biblioteka and_przedszkoleBiblioteka&Przedszkole
„W artystycznej pracowni” - zajęcia dedykowane najmłodszym użytkownikom biblioteki, które przeniosą uczestników do pracowni pisarza oraz ilustratora książek dla dzieci. Zgłębią tajniki warsztatu obu artystów oraz przygotują samodzielnie książkę do druku.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do uzgodnienia

AndersenW baśniowej krainie”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci zapraszamy na spotkanie z baśniami H. Ch. Andersena. Poznamy pochodzenie tego święta, wysłuchamy „Księżniczki na ziarnku grochu”, zaprojektujemy kreację dla księżniczki, spróbujemy rozpoznać najbardziej znane baśnie duńskiego pisarza na podstawie ilustracji, a także dopasujemy rekwizyty do odpowiednich tytułów.

Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 2 kwietnia, godz. 10.30-12.00

F1 P_jak_PrzedszkoleP” jak przedszkole
Cykliczne zajęcia dla dzieci z Przedszkola nr 27: głośne czytanie, rozmowa o książce, zagadki. Temat: „Wielkanocne zwyczaje”.
Filia nr 1 (organizator), Przedszkole nr 27, ul. Okrężna 32, 18 kwietnia, godz. 10.00

F1 Akademia_czytania_bajekAkademia czytania bajek”
Kontynuacja cyklu spotkań literacko-plastycznych z dziećmi z Przedszkola nr 1. Głośne czytanie wprowadzające przedszkolaków w magiczny świat książek.
Filia nr 1 (organizator), Przedszkole nr 1, ul. Lwowska 38, terminy do uzgodnienia

F1 Kacik_slonia_trabalskiegoW Kąciku Słonia Trąbalskiego”
Cykliczne zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z klasy I Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1. Temat: „Wielkanocne origami”.
Filia nr 1 (organizator), ul. Gumniska 28, 17 kwietnia, godz. 10.00

JanBrzechwaW świecie Jana Brzechwy”
Spotkanie z okazji Światowego Dnia Książki dla dzieci przedszkolnych. Słuchanie wierszy oraz tworzenie prac plastycznych do tekstów. Prezentacja ulubionych bajek przyniesionych przez dzieci z domu.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, terminy do uzgodnienia

F5 Zaprzyjaznij_sie_z_ksiazkaZaprzyjaźnij się z książką
Samodzielne wypożyczanie książek do domu przez dzieci z Przedszkola nr 5. Książki są wymieniane na cotygodniowych spotkaniach w bibliotece.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, wtorki, czwartki

F8 Bajkowe_porankiBajkowe poranki”
Cykliczne spotkania z dziećmi z Przedszkola nr 35 w Tarnowie, obejmujące seans głośnego czytania bajek oraz zajęcia plastyczne inspirowane lekturą. Uczestnicy porozmawiają o zbliżającej się Wielkanocy oraz przygotują świąteczne koszyki.
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 4, 9 i 12 kwietnia, godz. 9.00

F8 Swiat_ksiazka_malowanyŚwiat książką malowany”
Projekt edukacyjny realizowany wspólnie przez Filię nr 8 i Przedszkole nr 33, mający na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książki oraz rozwijanie zainteresowań literaturą. Kwietniowe zajęcia poświęcone będą zwyczajom wielkanocnym oraz wykonywaniu świątecznych króliczków.

Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 17 i 18 kwietnia. godz. 9.00

Julian TuwimPan Julian”
Spotkanie z twórczością Juliana Tuwima, konkurs znajomości najpopularniejszych wierszyków oraz kolorowanie postaci z tekstów. Zapoznanie z życiorysem autora w oparciu o książkę pt: „O rany Julek! O tym jak Tuwim został poetą” Agnieszki Frączek.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, terminy do uzgodnienia

Rozane potyczkiRóżane potyczki”
Zabawa- turniej, polegająca na odgadnięciu tytułu bajki na podstawie skojarzeń. W kolcach specjalnie wykonanej róży zostaną ukryte koperty. W każdej z nich będą zestawy zilustrowanych przedmiotów, kojarzących się z bajką.
Filia nr 18, ul. Romanowicza 38B, terminy do ustalenia

Poprawiony: czwartek, 28 marca 2019 14:40