KONKURSY - MARZEC 2019 PDF Drukuj Email
niedziela, 24 lutego 2019 13:17

zakladka„Wiosenna zakładka”
Konkurs literacko-plastyczny adresowany do dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych, polegający na zaprojektowaniu zakładki do książki na motywach wiosennej twórczości Danuty Wawiłow oraz Józefa Ratajczaka. Konkurs z okazji przypadającej w tym roku 20. rocznicy śmierci twórców literatury dziecięcej. Prace należy dostarczyć do 13 kwietnia br.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6

logo2„Znam, czytam, rozumiem”

Konkurs czytelniczy o zasięgu regionalnym skierowany do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniów klas III dotychczasowych gimnazjów. Celem konkursu jest propagowanie dobrej znajomości polskiej literatury i kultury oraz poszerzanie wiedzy uczniów z zakresu interpretacji tekstów Adama Mickiewicza. Organizator: Towarzystwo Literackie im. A. Mickiewicza w Tarnowie we współpracy z III Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie, Zakładem Filologii Polskiej PWSZ w Tarnowie oraz MBP. Regulamin konkursu

wielka liga_czytelnikow„Wielka Liga Czytelników” - wyniki II etapu
IV Ogólnopolski konkurus „Wielka Liga Czytelników” skierowany do uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców. Koordynator:  Dział dla Dzieci i Młodzieży. II etap konkursu odbył się 28 lutego w Czytelni Naukowej MBP.
Wyniki: Klasy 1-4 powiat Tarnów, Klasy 1-4 powiat tarnowski Klasy 5-8 powiat Tarnów,  Klasy 5-8 powiat tarnowski.

Poprawiony: środa, 06 marca 2019 11:04