ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI - LUTY 2019 PDF Drukuj Email
wtorek, 22 stycznia 2019 08:19

Lekcje biblioteczneLekcje biblioteczne (terminy i tematy do uzgodnienia)
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, tel. 14 688 80 23 w. 21 (oferta2018 dla szkół, oraz dla przedszkoli)
Dział Starych Druków, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 24
Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 28
Dział Książki Obcojęzycznej, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 27
Filie biblioteczne (www.biblioteka.tarnow.pl/filie)

Biblioteka and_przedszkoleBiblioteka&Przedszkole
„Fajna sprawa listy dostawać” – zajęcia dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym, bazujące na metodach aktywizujących w myśl zasady „uczenie przez zabawę”. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak wysłać tradycyjny list i pocztówkę. Przygotują kartki na różne okazje, ułożą krótki wierszyk, który może być prezentem walentynkowym dla wybranej osoby.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do ustalenia

F1 P_jak_PrzedszkoleP” jak przedszkole”
Cykliczne zajęcia dla dzieci z Przedszkola nr 27. Temat: „Nela i polarne zwierzęta”.
Filia nr 1 (organizator), Przedszkole nr 27, ul. Okrężna 32, terminy do uzgodnienia

F1 Akademia_czytania_bajekAkademia czytania bajek”
Kontynuacja cyklu spotkań z dziećmi z Przedszkola nr 1. Głośne czytanie wprowadzające przedszkolaków w magiczny świat książek.
Filia nr 1 (organizator ), Przedszkole nr 1, ul. Lwowska 38, terminy do uzgodnienia

F1 Kacik_slonia_trabalskiegoW Kąciku Słonia Trąbalskiego”
Cykliczne zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci z klasy I Społecznej Szkoły Podstawowej Nr 1.
Filia nr 1, ul. Gumniska 28, terminy do uzgodnienia

F2-balwanekW poszukiwaniu zimy”
Zajęcia dla grup przedszkolnych związane tematycznie z zimową porą, zabawy ruchowe w połączeniu z muzyką, zagadki i rebusy, czytanie bajek i literatury dziecięcej na temat zimy.
Filia nr 2, Osiedle Zielone 3A, terminy do uzgodnienia

litery3Językoznawcze akcje biblioteczne”
Zajęcia cykliczne dla szkół podstawowych obejmujące problematykę lingwistyczną: nazwy własne, frazeologię współczesnej polszczyzny, rozwiązywanie zadań gramatycznych, archaizmy.
Filia nr 2, Osiedle Zielone 3A, terminy do uzgodnienia

F5zimaMy się zimy nie boimy”
Spotkania literacko-plastyczne dla dzieci z Przedszkola nr 5. Głośne czytanie, wykonywanie prac plastycznych oraz oglądanie filmów edukacyjnych związanych z zimą.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, terminy do uzgodnienia

F5 Zaprzyjaznij_sie_z_ksiazkaZaprzyjaźnij się z książką”
Samodzielne wypożyczanie książek do domu przez dzieci z Przedszkola Publicznego nr 5. Książki będą wymieniane na cotygodniowych spotkaniach w bibliotece.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, poniedziałki, czwartki

Chlopska Szkola_BiznesuChłopska Szkoła Biznesu”
Propozycja zajęć bibliotecznych dla gimnazjalistów i licealistów z wykorzystaniem gry symulacyjnej, która służy tworzeniu, wdrażaniu i upowszechnianiu nowatorskich narzędzi do edukacji ekonomicznej, inspirowanych historią i dziedzictwem kulturowym Małopolski. Proponujemy dwa poziomy gry: dla tych, którzy dopiero uczą się zasad rynku i tych, którzy pierwsze „transakcje” mają już za sobą.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do ustalenia

F8 Swiat_ksiazka_malowanyŚwiat książką malowany”
Projekt edukacyjny realizowany wspólnie przez Filię nr 8 MBP i Przedszkole nr 33, mający na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książki oraz rozwijanie zainteresowań literaturą. Zajęcia odbywają się w Kąciku Jasia i Małgosi.
Filia nr 8, ul. Traugutta 29, 19 i 22 lutego, godz. 9.00

F8 Bajkowe_porankiBajkowe poranki”
Cykliczne spotkania z dziećmi z Przedszkola nr 33 w Tarnowie, obejmujące seans głośnego czytania bajek oraz zajęcia plastyczne inspirowane lekturą. Wraz z dziećmi poznamy zwyczaje walentynkowe oraz wykonamy kartkę z okazji tego święta.
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 14 lutego, godz. 9.00.

F9collageMój świat - kolaż”
Warsztaty dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 14, połączone z wernisażem wystawy pt: ”Paryż - Nowy Jork”. Prowadzenie: Stanisława Kumorek.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, terminy do uzgodnienia

Tarnowianie w_drodze_do_niepodlegoci-miniaturaSpotkanie autorskie z Pawłem Gluglą i promocja książki „Tarnowianie w drodze do niepodległości 1914-1918”
Spotkanie dla młodzieży z klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 14.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, termin do uzgodnienia

HiszpaniaJestem małym Europejczykiem – przystanek: Hiszpania
Cykl zajęć w Baśniowym Kąciku Przedszkolaka dla dzieci z Przedszkoli nr 18 i 24. W lutym przeczytamy wybraną baśń hiszpańską, poznamy symbole tego ciekawego kraju oraz ulubione gry i zabawy małych Hiszpanów.
Filia nr 17, ul Westerplatte 8a, środy i piątki, terminy do ustalenia

Chlopska Szkola_BiznesuChłopska Szkoła Biznesu w Siedemnastce
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 23 i Szkoły Podstawowej Nr 9 wcielą się w role siedemnastowiecznych kupców, próbujących zbić majątek - handlując chlebkami, płótnem i bryczkami. Gra w praktyczny sposób przedstawia podstawowe pojęcia i mechanizmy z dziedzin: ekonomii, matematyki, historii i dziedzictwa kulturowego.
Filia nr 17, ul Westerplatte 8a, środy i piątki, terminy do ustalenia

MuzeumMuzeum? A co to?”
Zajęcia edukacyjne obejmujące pogadankę na temat historii muzeów, głośne czytanie opowiadania Magdaleny Grucy pt: „Przygody Fenka. Muzeum” oraz wykonywanie rysunków na papierze pokrytym specjalną mieszaniną, pod którą ukrywają się różne kolory.
Filia nr 18, ul. Romanowicza 38B, terminy do ustalenia

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2019 16:46