ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI - GRUDZIEŃ 2018 PDF Drukuj Email
wtorek, 20 listopada 2018 08:47

Lekcje biblioteczneLekcje biblioteczne (terminy i tematy do uzgodnienia)
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, tel. 14 688 80 23 w. 21 (oferta2018 dla szkół, oraz dla przedszkoli)
Dział Starych Druków, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 24
Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 28
Dział Książki Obcojęzycznej, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 27
Filie biblioteczne (www.biblioteka.tarnow.pl/filie)

Biblioteka and_przedszkoleBiblioteka&Przedszkole
„Świąteczne przygotowania i radość dawania”. Razem z Elfem przedszkolaki spędzą czas w pracowni św. Mikołaja. Przygotują drobne upominki i dowiedzą się, dlaczego św. Mikołaj rozdaje prezenty.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do ustalenia

Chlopska Szkola_Biznesu„Chłopska Szkoła Biznesu”
Propozycja zajęć bibliotecznych dla gimnazjalistów i licealistów z wykorzystaniem gry symulacyjnej, która służy tworzeniu, wdrażaniu i upowszechnianiu nowatorskich narzędzi do edukacji ekonomicznej, inspirowanych historią i dziedzictwem kulturowym Małopolski. Proponujemy dwa poziomy gry: dla tych, którzy dopiero uczą się zasad rynku i tych, którzy pierwsze „transakcje” mają już za sobą.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do ustalenia

F1 Akademia_czytania_bajek„Akademia czytania bajek”
Cykl comiesięcznych spotkań z dziećmi z Przedszkola nr 1.
Głośne czytanie wprowadzające przedszkolaków w magiczny świat książek.
Filia nr 1 (organizator ) Przedszkole nr 1, ul. Lwowska 38, 4 grudnia, godz. 9.00

F1 P_jak_Przedszkole„P” jak przedszkole”
Cykliczne zajęcia dla dzieci z Przedszkola nr 27: głośne czytanie, rozmowa o książce, zagadki.
Tematem grudniowego spotkania będą „Opowiastki Bożonarodzeniowe”
Filia nr 1 (organizator), Przedszkole nr 27, ul. Okrężna 32, 12 grudnia, godz. 10.00

Swiateczne_opowiesci„Świąteczne opowieści”

Cotygodniowe spotkania, w czasie których dzieci z Przedszkola nr 5 słuchają utworów o tematyce świątecznej, zapoznają się z niektórymi zwyczajami i tradycjami świąt Bożego Narodzenia oraz wykonają ozdoby, którymi przystroją bibliotekę.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, terminy do ustalenia

F8 Swiat_ksiazka_malowany„Świat książką malowany”
Projekt edukacyjny realizowany wspólnie przez Filię nr 8 MBP i Przedszkole nr 33, mający na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książki oraz rozwijanie zainteresowań literaturą. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu.
Filia nr 8, Kącik Jasia i Małgosi, ul. Traugutta 12 grudnia, godz. 9.00

F8 Bajkowe_poranki„Bajkowe poranki”
Cykliczne spotkania z dziećmi z Przedszkola nr 35 w Tarnowie, obejmujące seans głośnego czytania bajek oraz zajęcia plastyczne inspirowane lekturą. Grudniowe spotkanie poświęcone będzie zwyczajom i tradycjom bożonarodzeniowym.
Filia nr 8, Kącik Jasia i Małgosi, ul. Traugutta 1, 7,13, 19 grudnia. godz.9.00

HolandiaJestem małym Europejczykiem – przystanek: Holandia
Cykl zajęć w Baśniowym Kąciku Przedszkolaka dla dzieci z Przedszkoli Nr 18 i 24. Podróż przez kolejne kraje Europy ma na celu przybliżyć dzieciom kulturę, tradycje, kuchnię i oczywiście… literaturę innych narodowości. W grudniu przeczytamy wybraną baśń holenderską, poznamy symbole tego ciekawego kraju oraz ulubione gry i zabawy małych Holendrów.
Filia nr 17, ul Westerplatte 8a, środy i piątki - terminy do ustalenia

Pionierzy„Bez pracy nie ma kołaczy”
Prezentacja kilku sylwetek z publikacji pt. „Pionierzy. Poczet niewiarygodnie pracowitych Polaków” będzie punktem wyjścia do dyskusji i zastanowienia się nad przyszłością zawodową Uczniów. Gry i zabawy mają ułatwić zrozumienie wartości pracy w życiu człowieka, samodzielne wyszukiwanie informacji o zawodach oraz z umiejętne wskazanie słabych i mocnych stron wymarzonych profesji. Szkoła Podstawowa Nr 9 i Nr 23

Chlopska Szkola_BiznesuChłopska Szkoła Biznesu w Siedemnastce
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 23 i Szkoły Podstawowej Nr 9 wcielą się w role siedemnastowiecznych kupców, próbujących zbić majątek - handlując chlebkami, płótnem i bryczkami. Gra w praktyczny sposób przedstawia podstawowe pojęcia i mechanizmy z dziedzin: ekonomii, matematyki, historii i dziedzictwa kulturowego.
Filia nr 17, ul Westerplatte 8a, środy i piątki - terminy do ustalenia

pajak„O Świętej Rodzinie i szarym Pajączku”

Zajęcia literacko – plastyczne dla przedszkolaków na podstawie opowiadania Ewy Szelburg–Zarembiny ze zbioru „Boży Roczek”. Podczas zajęć dzieci wykonają ozdobę choinkową z motywem pajęczyny i pajączka.
Filia nr 18, ul. Romanowicza 38B, termin do ustalenia

Poprawiony: czwartek, 29 listopada 2018 05:49