Home Archiwum
ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI - LISTOPAD 2018 PDF Drukuj Email
Wydarzenia - archiwum
piątek, 26 października 2018 09:13

 

Lekcje biblioteczneLekcje biblioteczne (terminy i tematy do uzgodnienia)
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, tel. 14 688 80 23 w. 21 (oferta2018 dla szkół, oraz dla przedszkoli)
Dział Starych Druków, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 24
Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 28
Dział Książki Obcojęzycznej, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 27
Filie biblioteczne (www.biblioteka.tarnow.pl/filie)

 

Biblioteka and_przedszkoleBiblioteka&Przedszkole
„Profesor Globus i historie o czasie na czasie” Przedszkolaki dowiedzą się, jak płynie czas na naszej planecie oraz jak wyglądają pory roku… na świecie. Pomoże w tym Profesor Globus. Odpowie na wiele ciekawych pytań dotyczących czasu.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do ustalenia


 

Ostry Dyzur_Literacki_miniatura„Ostry Dyżur Literacki”
Czy książki mogą przyczynić się do poprawy zdrowia? Tego dowiedzą się uczniowie SP nr 1 oraz SP nr 3, którzy w tym dniu przybędą na wizytę do gabinetu lekarskiego, w którym merytoryczni specjaliści literatury w kitlach lekarskich dobiorą odpowiednią dawkę książek.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 6 listopada, godz. 9.30, 10.30, 11.30pasowanie„Nie jestem sam, bo książki mam”
Przyjęcie w poczet czytelników najmłodszych sympatyków Biblioteki z Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr św. Józefa oraz Przedszkola Niepublicznego „Promyczek”. Wprowadzenie dzieci do bajkowego świata książek, urozmaicone teatrzykiem kukiełkowym „Kłótnia w tornistrze” na podst. Opowiadania E. Bednarczyk.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 9 listopada, godz. 10.30, 14 listopada, godz. 10.30

 

Chlopska Szkola_Biznesu„Chłopska Szkoła Biznesu”
Propozycja zajęć bibliotecznych dla gimnazjalistów i licealistów z wykorzystaniem gry symulacyjnej, która służy tworzeniu, wdrażaniu i upowszechnianiu nowatorskich narzędzi do edukacji ekonomicznej, inspirowanych historią i dziedzictwem kulturowym Małopolski. Proponujemy dwa poziomy gry: dla tych, którzy dopiero uczą się zasad rynku i tych, którzy pierwsze „transakcje” mają już za sobą.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do ustalenia


F1 P_jak_Przedszkole„P” jak przedszkole”
Cykliczne zajęcia dla dzieci z Przedszkola nr 27: głośne czytanie, rozmowa o książce, zagadki.
W trakcie listopadowego spotkania pt. „Kto Ty jesteś? Polak Mały!” dzieci będą szukać odpowiedzi na pytania związane z rocznicą odzyskania niepodległości, typu: „o co walczyli polscy żołnierze?, co to znaczy być Polakiem i żyć w wolnym kraju?, co to są symbole narodowe?”
Filia nr 1 (organizator), Przedszkole nr 27, ul. Okrężna 32, 9 listopada, godz. 10.00


F1 Akademia_czytania_bajek„Akademia czytania bajek”
Cykl comiesięcznych spotkań z dziećmi z Przedszkola nr 1.
Głośne czytanie wprowadzające przedszkolaków w magiczny świat książek.
Filia nr 1 (organizator ) Przedszkole nr 1, ul. Lwowska 38, 6 listopada, godz. 9.00


F1 Kacik_slonia_trabalskiego„Kącik Słonia Trąbalskiego”
Uroczyste otwarcie kącika, który będzie miejscem spotkań i zabaw dla naszych najmłodszych czytelników. Dzieci będą mogły tu spędzać miło czas wśród pięknych kolorowych bajek i baśni oraz pluszowych maskotek. Na pierwsze spotkanie ze Słoniem Trąbalskim zaproszono dzieci ze Społecznego Przedszkola Językowego oraz Społecznej Szkoły Podstawowej.
Filia nr 1, ul. Gumniska 28, 21 listopad, godz. 9.00


misie - miniatura„Wszystkie misie duże i małe”
Zajęcia w ramach cotygodniowych spotkań w bibliotece. Dzieci zapoznają się z historią tego święta i wysłuchają opowieści o najbardziej znanych i lubianych niedźwiadkach oraz wykonają prace plastyczne przedstawiające ulubionego misia. Na zakończenie odbędzie się prezentacja misiów przyniesionych przez dzieci oraz zabawa ze swoimi misiami przy piosence "Jadą, jadą misie". A wszystko z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, terminy do ustalenia

 

F8 Swiat_ksiazka_malowany„Świat książką malowany”
Projekt edukacyjny realizowany wspólnie przez Filię nr 8 MBP i Przedszkole nr 33, mający na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książki oraz rozwijanie zainteresowań literaturą. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu.
Filia nr 8, Kącik Jasia i Małgosi, ul. Traugutta 8 listopada, godz. 9.00

 

F8 Bajkowe_poranki„Bajkowe poranki”
Cykliczne spotkania z dziećmi z Przedszkola nr 35 w Tarnowie, obejmujące seans głośnego czytania bajek oraz zajęcia plastyczne inspirowane lekturą.
Filia nr 8, Kącik Jasia i Małgosi, ul. Traugutta 1, 15 i 22 listopada. godz.9.00100-lecie Odzyskania_Niepodleglosci„Polska niepodległa”
W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości całoroczny cykl spotkań dla klas nauczania początkowego opracowanych na podstawie książek G. Bąkiewicz „Odzyskana niepodległość”, W.Widłak „Komendant wolnej Polski”, M.Strykowska-Zaremba „Marszałek Józef Piłsudski”.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, terminy do ustalenia


pasowaniePasowanie na czytelnika
Przyjęcie przedszkolaków w poczet czytelników połączone z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, termin do ustaleniawochyJestem małym Europejczykiem – przystanek: Włochy
Cykl zajęć w Baśniowym Kąciku Przedszkolaka dla dzieci z Przedszkoli Nr 18 i 24. Podróż przez kolejne kraje Europy ma na celu przybliżyć dzieciom kulturę, tradycje, kuchnię i oczywiście… literaturę innych narodowości. W listopadzie przeczytamy wybraną baśń włoską, poznamy symbole słonecznej Italii oraz ulubione gry i zabawy małych Włochów.
Filia nr 17, ul Westerplatte 8a, środy i piątki - terminy do ustalenia


Pionierzy„Bez pracy nie ma kołaczy”
Prezentacja kilku sylwetek z publikacji pt. „Pionierzy. Poczet niewiarygodnie pracowitych Polaków” będzie punktem wyjścia do dyskusji i zastanowienia się nad przyszłością zawodową Uczniów. Gry i zabawy mają ułatwić zrozumienie wartości pracy w życiu człowieka, samodzielne wyszukiwanie informacji o zawodach oraz z umiejętne wskazanie słabych i mocnych stron wymarzonych profesji. Szkoła Podstawowa Nr 9 i Nr 23
Filia nr 17, ul Westerplatte 8a, środy i piątki - terminy do ustalenia


 

Chłopska Szkoła Biznesu w Siedemnastce
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 23 i Szkoły Podstawowej Nr 9 wcielą się w role siedemnastowiecznych kupców, próbujących zbić majątek - handlując chlebkami, płótnem i bryczkami. Gra w praktyczny sposób przedstawia podstawowe pojęcia i mechanizmy z dziedzin: ekonomii, matematyki, historii i dziedzictwa kulturowego.
Filia nr 17, ul Westerplatte 8a, środy i piątki - terminy do ustalenia

 

 

100-lecie Odzyskania_Niepodleglosci„Kto ty jesteś? Polak mały!”  
Zajęcia literacko – plastyczne dla przedszkolaków z wykorzystaniem wiersza Władysława Bełzy. Pogadanka na temat odzyskania niepodległości i wykonanie flagi Polski, na której kolor czerwony będą stanowiły odbite dłonie dzieci.
Filia nr 18, ul. Romanowicza 38B, terminy do ustalenia 

Poprawiony: piątek, 09 listopada 2018 13:49
 
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla themes designed by Lonex.