ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI - PAŹDZIERNIK 2018 PDF Drukuj Email
piątek, 28 września 2018 08:12

Lekcje biblioteczneLekcje biblioteczne (terminy i tematy do uzgodnienia)
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, tel. 14 688 80 23 w. 21
Dział Starych Druków, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 24
Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 28
Dział Książki Obcojęzycznej, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 27
Filie biblioteczne (www.biblioteka.tarnow.pl/filie)

Biblioteka and_przedszkoleBiblioteka&Przedszkole
„Rzecz o żółwiach i twardych skorupach” – na zajęciach przedszkolaki poznają żółwie całego świata: od olbrzymów z Galapagos po żółwie „kolorowe”. Wezmą udział w poszukiwaniach różnych skorup i skorupek w otaczającym nas świecie. Na koniec będą uczestniczyć w Wielkim Wyścigu Żółwi.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do ustalenia

Chlopska Szkola_Biznesu„Chłopska Szkoła Biznesu”
Propozycja zajęć bibliotecznych dla gimnazjalistów i licealistów z wykorzystaniem gry symulacyjnej, która służy tworzeniu, wdrażaniu i upowszechnianiu nowatorskich narzędzi do edukacji ekonomicznej, inspirowanych historią i dziedzictwem kulturowym Małopolski. Proponujemy dwa poziomy gry: dla tych, którzy dopiero uczą się zasad rynku i tych, którzy pierwsze „transakcje” mają już za sobą.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do ustalenia

F1 P_jak_Przedszkole„P” jak przedszkole”
Cykliczne zajęcia dla dzieci z Przedszkola nr 27: głośne czytanie, rozmowa o książce, zagadki.
W październiku tematem spotkania będzie Mała Reporterka Nela. Razem z Nelą dzieci zwiedzą Afrykę, Azję i Amerykę Południową.
Filia nr 1 (organizator), Przedszkole nr 27, ul. Okrężna 32, 25 października, godz. 10.00

akademia bajki„Akademia czytania bajek”
Cykl comiesięcznych spotkań z dziećmi z Przedszkola nr 1.
Głośne czytanie wprowadzające przedszkolaków w magiczny świat książek.
Filia nr 1 (organizator ) Przedszkole nr 1, ul. Lwowska 38, terminy do ustalenia

przedszkole„Jestem już przedszkolakiem”
Słuchając odpowiednio dobranych bajek, wierszy i opowiadań, dzieci poznają przedszkole i oswoją się z nowymi doświadczeniami, które dla maluchów bywają niełatwe.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, terminy do ustalenia

F8 Swiat_ksiazka_malowany„Świat książką malowany”
Projekt edukacyjny realizowany wspólnie przez Filię nr 8 MBP i Przedszkole nr 33, mający na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książki oraz rozwijanie zainteresowań literaturą. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu.
Filia nr 8, Kącik Jasia i Małgosi, ul. Traugutta 10 października, godz. 9.00

F8 Bajkowe_poranki„Bajkowe poranki”
Cykliczne spotkania z dziećmi z Przedszkola nr 35 w Tarnowie, obejmujące seans głośnego czytania bajek oraz zajęcia plastyczne inspirowane lekturą.
Filia nr 8, Kącik Jasia i Małgosi, ul. Traugutta 1, 16 i 18 października. godz.9.00

polska niepodlegla„Nie zawsze wolna”
Wykład p. Wojciecha Sypka dla młodzieży z klas 6 i 7 Szkoły Podstawowej nr 14 w setną rocznicę odzyskanie niepodległości. Wykład połączony z prezentacją pocztówek historycznych z prywatnej kolekcji W.Sypka
Filia 9, Krzyska 116, 12. października godz. 10.30

Polska„Polska niepodległa”
W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości całoroczny cykl spotkań dla klas nauczania początkowego opracowanych na podstawie książek G. Bąkiewicz Odzyskana niepodległość, W.Widłak Komendant wolnej Polski, M.Strykowska-Zaremba Marszałek Józef Piłsudski.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, październik, terminy do ustalenia

hiszpaniaJestem małym Europejczykiem – przystanek: Hiszpania
Cykl zajęć w Baśniowym Kąciku Przedszkolaka dla dzieci z Przedszkoli Nr 18 i 24. Podróż przez kolejne kraje Europy ma na celu przybliżyć dzieciom kulturę, tradycje, kuchnię i oczywiście… literaturę innych narodowości. We wrześniu przeczytamy wybraną baśń hiszpańską, weźmiemy udział w Corridzie i będziemy poznawać ulubione gry i zabawy małych Hiszpanów.
Filia nr 17, ul Westerplatte 8a, środy i piątki - terminy do ustalenia

Chlopska Szkola_BiznesuChłopska Szkoła Biznesu w Siedemnastce – poziom 2
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 23 wcielą się w role siedemnastowiecznych kupców, próbujących zbić majątek - handlując chlebkami, płótnem i bryczkami. Gra w praktyczny sposób przedstawia podstawowe pojęcia i mechanizmy z dziedzin: ekonomii, matematyki, historii i dziedzictwa kulturowego.
Filia nr 17, ul Westerplatte 8a, środy i piątki - terminy do ustalenia

slon trombalski_miniatura„Zapominalski słoń Trąbalski”
Zajęcia literacko – plastyczne dla przedszkolaków na podstawie wiersza J. Tuwima „Słoń Trąbalski”. Pogadanka na temat życia słoni i wykonanie sylwetki słonia.
Filia nr 18, ul. Romanowicza 38B, (tel.:14 656 09 58) termin do ustalenia

Poprawiony: poniedziałek, 01 października 2018 09:57