ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI - WRZESIEŃ 2018 PDF Drukuj Email
piątek, 24 sierpnia 2018 05:36

Lekcje biblioteczneLekcje biblioteczne (terminy i tematy do uzgodnienia)
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, tel. 14 688 80 23 w. 21 (oferta 2018 dla szkół, oraz dla przedszkoli)
Dział Starych Druków, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 24
Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 28
Dział Książki Obcojęzycznej, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 27
Filie biblioteczne (www.biblioteka.tarnow.pl/filie)

Biblioteka and_przedszkoleBiblioteka&Przedszkole
„Źle się dzieje w Państwie Pszczelim” - przedszkolaki przybędą na dwór królowej pszczół, aby dowiedzieć się, co się dzieje ze znikającym miodem. Przy okazji poznają obyczaje oraz ciekawostki dotyczące „słodkich” owadów.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6

Chlopska Szkola_Biznesu„Chłopska Szkoła Biznesu”

Propozycja zajęć bibliotecznych dla gimnazjalistów i licealistów z wykorzystaniem gry symulacyjnej, która służy tworzeniu, wdrażaniu i upowszechnianiu nowatorskich narzędzi do edukacji ekonomicznej, inspirowanych historią i dziedzictwem kulturowym Małopolski. Proponujemy dwa poziomy gry: dla tych, którzy dopiero uczą się zasad rynku i tych, którzy pierwsze „transakcje” mają już za sobą.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6

F1 P_jak_Przedszkole„P” jak przedszkole”
Cykliczne zajęcia dla dzieci z Przedszkola nr 27: głośne czytanie, rozmowa o książce, zagadki.
Filia nr 1 (organizator), Przedszkole nr 27, ul. Okrężna 32, 25 września, godz. 10.00

pasowanie„W krainie bajek i baśni”

Zajęcia literackie połączone z uroczystym pasowaniem dzieci na czytelników biblioteki z Przedszkola Nr 27 i Przedszkola Nr 1.
Filia nr 1, ul. Gumniska 28, terminy do ustalenia

poznajemybiblioteka„Poznajemy bibliotekę”

Spotkania dla dzieci z Przedszkola nr 5. Zwiedzanie biblioteki i poznawanie księgozbioru dla najmłodszych czytelników. Założenie dla każdego dziecka karty bibliotecznej oraz samodzielnie wypożyczenie pierwszej książki. Spotkania zapoczątkują cotygodniowe wypożyczania książek.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, terminy do ustalenia

polska niepodlegla„Polska niepodległa”
W 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości całoroczny cykl spotkań dla klas nauczania początkowego opracowanych na podstawie książek: G. Bąkiewicz: Odzyskana niepodległość, W. Widłak: Komendant wolnej Polski, M. Strykowska-Zaremba: Marszałek Józef Piłsudski.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, druga połowa września

hiszpaniaJestem małym Europejczykiem – przystanek: Hiszpania
Cykl zajęć w Baśniowym Kąciku Przedszkolaka dla dzieci z Przedszkoli Nr 18 i 24. Podróż przez kolejne kraje Europy ma na celu przybliżyć dzieciom kulturę, tradycje, kuchnię i oczywiście… literaturę innych narodowości. We wrześniu przeczytamy wybraną baśń hiszpańską, weźmiemy udział w Corridzie i będziemy poznawać ulubione gry i zabawy małych Hiszpanów.
Filia nr 17, ul Westerplatte 8a, środy i piątki - terminy do ustalenia

Chlopska Szkola_BiznesuChłopska Szkoła Biznesu w Siedemnastce – poziom 2
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 23 wcielą się w role siedemnastowiecznych kupców, próbujących zbić majątek - handlując chlebkami, płótnem i bryczkami. Gra w praktyczny sposób przedstawia podstawowe pojęcia i mechanizmy z dziedzin: ekonomii, matematyki, historii i dziedzictwa kulturowego.
Filia nr 17, ul Westerplatte 8a, środy i piątki - terminy do ustalenia

Poprawiony: poniedziałek, 03 września 2018 04:18