INNE - CZERWIEC 2018 PDF Drukuj Email
wtorek, 29 maja 2018 08:40

f8ksiazkaprzyjdzie„Książka przyjedzie do Ciebie”
(książka na telefon)
Dowóz książek dla osób niesprawnych ruchowo i starszych.
Gumniska - wizyty uzgadniane telefonicznie (Filia nr 1, ul. Gumniska 28, tel. 14 688 80 29 )
Os. 25-lecia PRL, rejon ul. Lwowskiej i Słonecznej - wizyty uzgadniane telefonicznie (Filia nr 14, ul. Niepodległości 1, tel. 14 690 45 05).
Starówka i Strusina – druga środa miesiąca (Wypożyczalnia dla Dorosłych, tel. 14 688 80 24 w. 24)
Mościce - wizyty uzgadniane telefonicznie (Filia nr 8, ul. Traugutta 1, tel. 14 656 25 88 )
Wymiana książek w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Czarna Droga 48 - pierwsza środa miesiąca (Filia nr 8, ul. Traugutta 1, tel. 14 656 25 88 )

F1 Wszystko_gra„Wszystko…GRA”
Gry planszowe w bibliotece. Oferta skierowana dla dzieci i młodzieży oraz całych rodzin.
Filia nr 1, ul. Gumniska 28, wtorki, piątki, godz. 12:00- 17:00 soboty, godz. 10:00-13:30

F2 wolnosc tworzeniaWolność tworzenia warsztaty twórczego myślenia i pisania
Warsztaty twórczego myślenia i pisania dla dorosłych. Głównym celem warsztatów jest odkrycie potencjału literackiego oraz nabycie umiejętności wyrażania własnych odczuć i dzielenia się nimi.
Warsztaty zostaną przeprowadzone z wykorzystaniem różnych metod mających na celu otworzenie się słowo, pojęcie, relacje między słowami, metaforę itd., czyli na rozbudzenie wyobraźni, przede wszystkim tej językowej, oraz zaowocują szkicami miniatur literackich (poezja lub proza w zależności od preferencji uczestników).
Ilość miejsc ograniczona (max. 8 osób).
Filia nr 2, os. Zielone 3a, 14 czerwca, godz. 16:00 – 17:30

Warsztaty Terapii_ZajeciowejWarsztaty Terapii Zajęciowej
Cykliczne spotkania dla uczestników WTZ
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, środy
Dział dla Dzieci i Młodzieży, czwartki

F12 Czwartkowy_KlubCzwartkowy Klub Robótek Ręcznych

Comiesięczne spotkania dla tych, co o robótkach ręcznych wiedzą wszystko oraz takich, którzy marzą by nauczyć się szydełkować, robić na drutach, wyszywać, kleić, malować czyli robić coś z niczego (DIY).
Filia nr 12, ul. Klikowska 6, 21 czerwca, godz. 16.00

bookcrossingInauguracja Bookcrossingu
Uwalniamy książki także w Filii nr 17. Od czerwca zapraszamy czytelników do podzielenia się swoimi zbiorami - w zamian oferujemy bogatą literaturę. Kierujemy się dewizą: wybierz, przeczytaj i podaj dalej.
Filia nr 17, ul. Westerplatte 8a

WUPDyżur doradcy zawodowego
Korzystając z bezpłatnej pomocy doradcy zawodowego w trakcie indywidualnej konsultacji można lepiej poznać swoje predyspozycje i zainteresowania zawodowe, zaplanować przyszłość edukacyjno- zawodową, uzyskać pomoc w opracowaniu profesjonalnego życiorysu zawodowego i listu motywacyjnego, przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą, uzyskać informacje przydatne do założenia firmy, dowiedzieć się o metodach poszukiwania pracy i poznać aktualne trendy na rynku pracy.
Wypożyczalnia dla Dorosłych, ul. Staszica 6, 5 czerwca, godz. 15-17.00

Poprawiony: środa, 30 maja 2018 08:53