WYSTAWY - KWIECIEŃ 2018 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 marca 2018 05:04

„Martwa natura, nie taka martwa”
Cykl prac malarskich Julii Rychwińskiej. Wystawa łączy w sobie jeden z najbardziej klasycznych tematów artystycznych jakim jest martwa natura z najbardziej ekstrawaganckim – abstrakcją. Połączenie tych dwóch tematów sprawia, że martwa natura przestaje być jedynie spokojnym odwzorowaniem rzeczywistości, a abstrakcja niezrozumiałym zlepkiem plam. Prace są zabawne i żartobliwe, ale jednocześnie skłaniają do refleksji. Artystka swoją twórczością pragnie przypomnieć, że nasza wyobraźnia jest nieograniczona. Człowiek jest istotą niezwykłą i potrafi tworzyć wyjątkowe rzeczy. Marzy o tym, by ludzie nigdy o tym nie zapominali i pamiętali, że czasem najbardziej niespotykane i najdziwniejsze połączenie może dać początek piękniej przygodzie.
Galeria Niebieska, ul. Krakowska 4, kwiecień

czarno-bialeCzarno-biała abstrakcja
Wystawa prac uczniów ZSO nr 5 wykonanych pod kierunkiem mgr Adrianny Wicher.
Czytelnia Naukowa, ul. Krakowska 4

Zobacz galerie_Katarzyny_CzubKatarzyna Czub - wystawa
Kolejna wystawa  z cyklu „Pasje naszych czytelników”. Prace wykonane w technikach: arbor, batik, grafika warsztatowa.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, - wystawa czynna do 15 kwietnia

podr do_japonii„Podróż do Japonii z Franzem Stoedtnerem”
Wystawa wypożyczona z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej w Krakowie.
Doktor Franz Stoedtner (1870–1945), historyk sztuki i wydawca, uważany jest za jednego z prekursorów fotografii dokumentalnej. Stoedtner podjął się przedsięwzięcia na niezwykłą jak na ówczesne czasy skalę – w jego archiwum znalazło się ponad dwieście tysięcy zdjęć. Przedstawiały one rozmaite zakątki świata i podzielone były na zestawy o różnorodnej tematyce: bliskie i dalekie kraje, historia sztuki, technika. Jeden z takich zestawów przedstawiał Japonię. Fotografie wykonano na Kiusiu i Honsiu, najprawdopodobniej na przełomie 1936 i 1937 roku.
Dla Japonii był to czas wielkich społecznych napięć: prób pogodzenia rodzimych zwyczajów z tymi napływającymi z Zachodu, konieczność zredefiniowania własnej tożsamości i zajęcia stanowiska wobec zmieniającego się, niespokojnego świata.– obiektyw skupia się na świętach, zwyczajach, pięknych widokach – zdjęcia przedstawiają kraj w przeddzień wojny.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, wystawa czynna od 15 kwietnia do końca maja 2018

Poprawiony: piątek, 30 marca 2018 08:50