ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI - MARZEC 2018 PDF Drukuj Email
wtorek, 27 lutego 2018 08:50

Lekcje biblioteczneLekcje biblioteczne (terminy i tematy do uzgodnienia)
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, tel. 14 688 80 23 w. 21 (oferta 2018 dla szkół, oraz dla przedszkoli)
Dział Starych Druków, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 24
Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 28
Dział Książki Obcojęzycznej, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 27
Filie biblioteczne (www.biblioteka.tarnow.pl/filie)

Biblioteka and_przedszkoleBiblioteka&Przedszkole
„Wszystkie drogi prowadzą do teatru” - w Dniu Teatru postacie z bajek ożywają… na bibliotecznej scenie. Zapraszamy najmłodszych do wspólnej bajkowej, zabawy.
 Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do uzgodnienia (14 688 80 23 w. 21)

Chlopska Szkola_Biznesu„Chłopska Szkoła Biznesu”
Propozycja zajęć bibliotecznych dla gimnazjalistów i licealistów z wykorzystaniem gry symulacyjnej, która służy tworzeniu, wdrażaniu i upowszechnianiu nowatorskich narzędzi do edukacji ekonomicznej, inspirowanych historią i dziedzictwem kulturowym Małopolski. Proponujemy dwa poziomy gry: dla tych, którzy dopiero uczą się zasad rynku i tych, którzy pierwsze „transakcje” mają już za sobą.

P jak_Przedszkole„P” jak przedszkole
Cykliczne spotkania z przedszkolakami: głośne czytanie, rozmowa o książce, zagadki.
Filia nr 1 (organizator), Przedszkole nr 27, ul. Okrężna 32, 7 marca, godz. 11.00

biedronka„Czy to już wiosna ?”

Zajęcia literacko- plastyczne dla dzieci z Przedszkola nr 5. Słuchając odpowiednio dobranych książek, będziemy się wspólnie zastanawiać po czym poznać, że zbliża się wiosna i jakie są jej pierwsze oznaki.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, wtorki, czwartki

F5 Zaprzyjaznij_sie_z_ksiazka„Zaprzyjaźnij się z książką”
Pod takim hasłem odbywa się samodzielne wypożyczania książek do domu przez dzieci z Przedszkola nr 5. Książki są wymieniane na cotygodniowych spotkaniach w bibliotece.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, wtorki, piątki

F8 Swiat_ksiazka_malowany„Świat książką malowany”
Projekt edukacyjny realizowany wspólnie przez Filię nr 8 MBP i Przedszkole nr 33, mający na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książki oraz rozwijanie zainteresowań literaturą. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w Kąciku Jasia i Małgosi.
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 6, 8 marca, godz. 9.00

F8 Bajkowe_poranki„Bajkowe poranki”
Cykliczne spotkania z dziećmi z Przedszkola nr 35 w Tarnowie, obejmujące seans głośnego czytania bajek oraz zajęcia plastyczne inspirowane lekturą (Kącik Jasia i Małgosi).
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 20, 22 marca, godz. 9.00

F9 zakamarkowe_spotkania„Zakamarkowe spotkania”
Całoroczny cykl spotkań uczniów i przedszkolaków z literaturą skandynawską.
Zajęcia opracowane w oparciu o książki Wydawnictwa Zakamarki dla przedszkolaków oraz uczniów klas nauczania początkowego. Szwedzką literaturę dla dzieci ceniona jest na całym świecie za świetne ilustracje, mądre i pełne humoru teksty, a przede wszystkim za sposób traktowania dziecka.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, terminy do uzgodnienia (tel. 656 09 62)

wiosna„Opowiemy wam o wiośnie”
Cykl spotkań zapoznających młodych czytelników z fragmentami utworów o tematyce wiosennej oraz z książkami popularno-naukowymi zawierającymi opisy budzącej się do życia przyrody. Zajęcia przeznaczone dla przedszkolaków oraz klas nauczania początkowego.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, terminy do uzgodnienia (tel. 656 09 62)

f12 Poznaj_mnie_lepiej„Poznaj mnie lepiej!”
Cykl lekcji bibliotecznych dla dzieci niepełnosprawnych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno‑Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze‑Dwudniakach dotycząca specjalnych zbiorów audiowizualnych.
Filia nr 12, ul. Klikowska 6, terminy do uzgodnienia (tel. 14 656 09 48)

nuty"Fasola na pięciolinii”
Zajęcia literacko–edukacyjne dla przedszkolaków połączone z zabawą. Podczas zajęć, na których wykorzystane zostaną wiersze Izabelli Klebańskiej, dzieci poznają podstawowe pojęcia z dziedziny muzyki.
Filia nr 18, ul. Romanowicza 38B, terminy do uzgodnienia (tel.:14 656 09 58)

Poprawiony: wtorek, 27 lutego 2018 11:27