Home Archiwum
STREFA MŁODYCH I KĄCIKI BIBLIOTECZNE - LUTY 2018 PDF Drukuj Email
Wydarzenia - archiwum
poniedziałek, 22 stycznia 2018 11:00


Kocha mKocha, lubi, szanuje”
Walentynkowe spotkanie Klubu Moli Książkowych „Różowe Moliki” i wszystkich sympatyków Biblioteki. Poznamy patrona Dnia Zakochanych i zwyczaje związane z tym dniem. Sporządzimy kulinarny „przepis na miłość i przyjaźń”, wykonamy zakładki do książki w kształcie serca. Głośno przeczytamy opowiadanie poświęcone między innymi miłości ze zbioru opowiadań G. Kasdepke „ Kocha, lubi szanuje czyli jeszcze o uczuciach”.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 10 lutego, godz. 11.00-13.00

grd„Rzemieślników w grodzie pełno, dziś poznamy ich na pewno” 
Kolejne spotkanie z cyklu „Opowieści z Tarnowa”, na którym zostaniemy rzemieślnikami i pomożemy budować gród! Dowiemy się: czym zajmował się garncarz, bednarz, kołodziej i rogownik, wykonamy proste domowe krosno i spróbujemy swoich sił w cechu tkaczy oraz podobnie jak Szewczyk Dratewka przygotujemy buty ze „skóry” Smoka.
 Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 17 lutego, godz. 11.00-12.00


muminek i_poduszka„Wieczór piżamowo-jaśkowy z Muminkami”
Lubicie Muminki? To wspaniale, będzie okazja posłuchać fragmentów „Zimy Muminków” autorstwa Tove Jansson. Ponadto zbudujemy „szałas”, będziemy podziwiać „gwiazdy” i poszukamy sposobów na przepędzenie strasznej Buki. Nie zapomnimy o zwierzątkach dla których zima to trudny czas i dowiemy się jak przygotować proste karmniki. Można przyjść z ulubioną poduszką i z piżamą!
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 23 lutego, godz. 16.00-17.45

Pan Kotek-_Moliki_m„Pan Kotek”
Podczas potkania Klubu Moli Książkowych „Różowe Moliki” porozmawiamy na temat kotów, ich zwyczajów i upodobań. 17 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota z tej okazji głośno przeczytamy i omówimy „kocie wiersze”, poznamy historię powstania kotów i zwrócimy uwagę na znaczenie kotów w życiu człowieka. Zabawimy się w „sprytne kocury” i porozmawiamy o kocich bohaterach książkowych.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, 24 lutego, godz. 11.00-13.00

Poprawiony: środa, 31 stycznia 2018 13:16
 
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Free joomla themes designed by Lonex.