ZAJĘCIA DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI - STYCZEŃ 2018 PDF Drukuj Email
czwartek, 21 grudnia 2017 11:03

Lekcje biblioteczneLekcje biblioteczne (terminy i tematy do uzgodnienia)
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, tel. 14 688 80 23 w. 21 (oferta 2017 dla szkół, oraz dla przedszkoli)
Dział Starych Druków, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 24
Centrum Wiedzy o Tarnowie i Regionie, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 28
Dział Książki Obcojęzycznej, ul. Krakowska 4, tel. 14 688 80 21 w. 27
Filie biblioteczne (www.biblioteka.tarnow.pl/filie)

Biblioteka and_przedszkoleBiblioteka&Przedszkole
”Nowy Rok na czasie, czyli o kalendarzu i zegarku”. Zajęcia dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym bazujące na metodach aktywizujących w myśl zasady „uczenie przez zabawę”. Uczestnicy zajęć posłuchają o pierwszych zegarkach wielkości domu, dowiedzą się w jaki sposób liczono czas w nocy, poznają historię kalendarza, Starego Roku i czterech córek.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, czwartki

Chlopska Szkola_Biznesu„Chłopska Szkoła Biznesu”
Propozycja zajęć bibliotecznych dla gimnazjalistów i licealistów z wykorzystaniem gry symulacyjnej, która służy tworzeniu, wdrażaniu i upowszechnianiu nowatorskich narzędzi do edukacji ekonomicznej, inspirowanych historią i dziedzictwem kulturowym Małopolski. Proponujemy dwa poziomy gry: dla tych, którzy dopiero uczą się zasad rynku i tych, którzy pierwsze „transakcje” mają już za sobą.

Wisla„Perypetie Pani Wisły”
Dla najmłodszych inscenizację teatralną „Perypetie Pani Wisły”, będącą adaptacją legendy o powstaniu Królowej Rzek. Zapraszamy nie tylko grupy zorganizowane.

tornister„Kłótnia w tornistrze”
Zapraszamy najmłodszych na przedstawieni kukiełkowe „Kłótnia w tornistrze” na   podst. opowiadania Elżbiety Bednarczyk. Zapraszamy nie tylko grupy zorganizowane.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do uzgodnienia

Franklin„Franklin i książka z biblioteki”
Teatrzyk kamishibai (teatr obrazkowy, teatr ilustracji) przedstawiający przygodę sympatycznego żółwika Franklina. Krótka opowieść o odwadze i odpowiedzialności.
Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do uzgodnienia

Lenka„Lenka i magiczne drzewo”
Teatrzyk kamishibai (teatr obrazkowy, teatr ilustracji) adresowany do najmłodszych opowiadający o braku zgody między dwoma przyjaciółkami i wynikłymi z tego konsekwencjami.

orzel„Co to jest Polska”
Teatrzyk kamishibai (teatr obrazkowy, teatr ilustracji) przedstawiający legendę o powstaniu państwa polskiego na podst. wierszy A.K. Torbusa i Cz. Janczarskiego.

Dział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6, terminy do uzgodnienia

F5 zima„My się zimy nie boimy”
Zajęcia dla dzieci z Przedszkole nr 27. W trakcie spotkania lektura książek o zimowych zwyczajach zwierząt, sposobie odżywiania i spędzania zimy.
ul. Okrężna 32 17.01.2018 godz.11.00
Filia nr 1 (organizator), Przedszkole nr 27, ul. Okrężna 32, 17 stycznia, godz. 11.00

W krainie_zimy„W krainie zimy”
Cotygodniowe spotkania dla dzieci z Przedszkola nr 5, podczas których wysłuchają wierszy i opowiadań o tematyce zimowej.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, czwartki, piątki

zimowy krajobraz„Zimowy krajobraz”
zajęcia plastyczne dla dzieci przedszkolnych oraz uczestników WTZ.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, terminy do ustalenia

F5 Zaprzyjaznij_sie_z_ksiazka„Zaprzyjaźnij się z książką”
Pod takim hasłem odbywa się samodzielne wypożyczania książek do domu przez dzieci z Przedszkola nr 5. Książki są wymieniane na cotygodniowych spotkaniach w bibliotece.
Filia nr 5, ul. Ks. Bajdy 27, wtorki, czwartki

F8 Swiat_ksiazka_malowany„Świat książką malowany”
Projekt edukacyjny realizowany wspólnie przez Filię nr 8 MBP i Przedszkole nr 33, mający na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, rozbudzanie motywacji do samodzielnego sięgania po książki oraz rozwijanie zainteresowań literaturą. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w Kąciku Jasia i Małgosi.
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 9, 11 stycznia, godz. 9.00

F8 Bajkowe_poranki„Bajkowe poranki”
Cykliczne spotkania z dziećmi z Przedszkola nr 35 w Tarnowie, obejmujące seans głośnego czytania bajek oraz zajęcia plastyczne inspirowane lekturą (Kącik Jasia i Małgosi).
Filia nr 8, ul. Traugutta 1, 16, 18 stycznia, godz. 9.00

f12 Poznaj_mnie_lepiej„Poznaj mnie lepiej!”
Cykl lekcji bibliotecznych dla dzieci niepełnosprawnych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno‑Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze‑Dwudniakach dotycząca specjalnych zbiorów audiowizualnych.
Filia nr 12, ul. Klikowska 6, terminy do uzgodnienia

AushwitzWyzwolenie Obozu Koncentracyjnego KL Auschwitz
Wykład pana Ryszarda Lisa - nauczyciela i współpracownika mediów, zaangażowanego w   działalność Towarzystwa Opieki nad Oświęcimiem - dla klas II i III Gimnazjum
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, 25 stycznia, godz. 10.30

zakamarki„Zakamarkowe spotkania”
Całoroczny cykl spotkań uczniów i przedszkolaków z literaturą skandynawską.
Zajęcia opracowane w oparciu o książki Wydawnictwa Zakamarki dla przedszkolaków oraz uczniów klas nauczania początkowego. Szwedzką literaturę dla dzieci ceniona jest na całym świecie za świetne ilustracje, mądre i pełne humoru teksty, a przede wszystkim za sposób traktowania dziecka.
Filia nr 9, ul. Krzyska 116, zajęcia realizowane przez cały po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

miasteczko„Miasteczko z bajki”
Zajęcia literacko – plastyczne dla przedszkolaków, na których dzieci zbudują miasto z kolorowych rolek po papierze. Domki mają nawiązywać do cech charakterystycznych bohaterów bajek.
Filia nr 18, ul. Romanowicza 38B, terminy do ustalenia (tel.:14 656 09 58)

Poprawiony: czwartek, 28 grudnia 2017 05:26